Zpět na » » Durosinmi si do konce sezony nezahraje. Zranění jsou bohužel častými zabijáky kariér

Durosinmi si do konce sezony nezahraje. Zranění jsou bohužel častými zabijáky kariér

Durosinmi si do konce sezony nezahraje. Zranění jsou bohužel častými zabijáky kariér © @fcviktoria.cz - Rafiu Durosinmi

0

Líbilo se

09.02. - Viktoria Plzeň už zřejmě skoro slyšela šustot peněz, které měly přistát do jejich kasy za Rafia Durosinmiho. Bohužel nakonec vše dopadlo jinak a jejich klíčový hráč si navíc do konce sezóny nezahraje.

Jednadvacetiletý Nigerijec je brán jako velký talent. I přes menší počet odehraných utkání patří mezi pět nejproduktivnějších hráčů ligy. Do Plzně přitom přišel teprve před rokem z Karviné. V současnosti už ho množí viděli v německé Bundeslize. Zranění ovšem jeho kariéru výrazně brzdí. Po další operaci si až do konce sezony nezahraje.

V momentálně 6. týmu nejvyšší německé soutěže neprošel zdravotní prohlídkou. Od října sice nehraje po operaci poškozených vazů v koleně, objeven byl ovšem i další problém. Musel tak na reoperaci předního zkříženého vazu a do konce sezony si nezahraje. Těžko tak říct, zda na něj v letním přestupovém období ještě přijde nějaká další nabídka nebo se jeho kariéra zabrzdí.

Bohužel je to další příklad toho, že talent a píle nemusí být ve fotbalu všechno. Našli bychom spousty příkladů, kdy zranění zabrzdily nebo zcela ukončily kariéru nadějných hráčů. A nemusíme chodit daleko z naší nejvyšší soutěže.

Zranění přibrzdily Panáka i Staňka

S kolenem měl v minulosti problémy třeba i Filip Panák. Po příchodu do Sparty musel dlouho léčit právě zranění důležité části nohy. Když už to vypadalo, že bude mít možnost více se prosadit do A týmu Sparty, opět se zranil. S kolenem měl problémy i dalších letech a musel podstoupit další operaci.

Uvidíme, zda zranění přibrzdí kariéru i bývalému brankáři Plzně Staňkovi. Ten od několikanásobného zranění hlavy nechytá s takovou jistotou. Přesto fotbalový svět trochu šokoval jeho přestup do Slavie a tím i posun směrem výše. Bohužel během přípravy přichází další zranění a šest týdnů mezi hru. Díky tomu zřejmě přijde i o nejdůležitější zápas se Spartou a posléze bude muset zabojovat, aby si získal pevnou pozici po boku Aleše Mandouse.

S kolenem bojovali i Ujfaluši či Svěrkoš

Se zraněným kolenem v minulosti bojoval i Tomáš Ujfaluši, který kvůli němu musel ukončit kariéru. Přetržené vazy v koleni komplikovaly kariéru Václav Svěrkoše. S mnoha zraněními bojoval třeba i současný sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Zdraví je prostě u fotbalistů velkým tématem. Někteří se během kariéry potýkají s častými problémy, jiní jí proplouvají s větším štěstím. Částečně mohou situaci ovlivnit svým přístupem či množstvím kvalitní zdravotnické péče, někdo má ovšem bohužel špatný stav určený osudem.

Uvidíme, jaká budoucnost čeká právě Rafia Durosinmiho. Vyhlídky momentálně nevypadají příliš šťastně, ale stále se jedná o mladého hráče, který může mít vrchol své kariéry před sebou. Určitě by neměl být přes veškerou úctu ke klubu v Plzni, protože od pánaboha pobral talent na daleko větší klub.

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články