Zpět na » » Taras Kacharaba opouští Slavii. Bude hrát na Slovensku

Taras Kacharaba opouští Slavii. Bude hrát na Slovensku

Taras Kacharaba opouští Slavii. Bude hrát na Slovensku © slavia.cz - Taras Kacharaba

0

Líbilo se

07.02. - Slavia se zbavuje mrtvého dřeva. Bez urážky. I to je někdy potřeba, u velkoklubů dvojnásob, pokud se mají někam posouvat, a to Slavia jednoznačně chce. I proto odešel Jakub Hromada, kterého nyní následuje ukrajinský stoper Taras Kacharaba. Ten Česko opouští po skoro 6 letech. Hrát bude na Slovensku za Dunajskou Stredu, aktuálně 6. tým tabulky.

Taras Kachraba je rodák z Lvova. Za tamní UFK hrál jako malý kluk, ale talentu měl dost na to, aby se časem přesunul do Shakhtaru Donetsk. Do prvního týmu se ale nedostal a chodil po hostováních. Jedno takové se stalo jeho životním přesunem. Byl to Slovan Liberec. V Liberci byl skvělý, a tak si ho Jindřich Trpišovský vytáhl do Slavie. Jeho nejlepší sezónou v sešívaném dresu byl ročník 2021/22, který byl ale hodně poznamenán zdravotními potížemi. V aktuálním týmu už pro Kacharabu nebylo místo. Když nastoupil, nehrál dobře a i fanoušci si přáli jeho odchod.

Příchod Davida Zimy to prakticky ztvrdil. Takhle si Trpišovský Kacharabu nechával jako jednu z alternativ. Už v létě ale byl údajně celkem blízko přesunu do klubu Maccabi Tel Aviv z Izraele. Jak vidno, zůstal, ale dobrá volba to nebyla. Slavia má na post stopera celkem dost možností, i když Trpišovský bral i z jiných postů. Právě se Zimy příchodem už 29letý Ukrajinec nemá místo vůbec. Z klubu odešel i Jakub Hromada, Kachraba byl dalším na řadě. Nakonec se to pozdě, ale přeci ztvrdilo i u něj.

Tarase Kacharabu do svého kádru přilákal trenér Xisco z Dunajské Stredy. Ta se v posledních letech vyšvihla mezi nejlepší slovenské kluby. Dokázala navíc přivádět i hodně zajímavé posily, které dále přepordala. Důkazem je András Schäfer, dnes záložník Unionu Berlín, nebo útočník Nikola Krstovič, jenž odešel do italského Lecce. Kacharabu už sice přesun zřejmě nečeká, ale bude hrát v kvalitním mužstvu. Tým, který vede z pozice trenéra bývalá hvězda La Ligy, je aktuálně na 6. místě tabulky a Taras Kachraba by mohl být velkou posilou.

Taras Kacharaba

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články