Zpět na » » Jakub Hromada po 6 a půl letech opouští Slavii. Opci na něj bude mít Rapid Bukurešť

Jakub Hromada po 6 a půl letech opouští Slavii. Opci na něj bude mít Rapid Bukurešť

Jakub Hromada po 6 a půl letech opouští Slavii. Opci na něj bude mít Rapid Bukurešť © slavia.cz - Jakub Hromada

0

Líbilo se

04.02. - Po jeho odchodu už se volalo delší dobu. Voják, který sice vždy odvede svoji práci, ale nijak nevyniká. V posledních letech se Jakub Hromada stal spíše záplatou při absencích, než pravidelně nastupující hráč, roli samozřejmě hrála i zranění. Nyní po skoro 7 letech slovenský záložník Slavii opouští. Hostovat s opcí bude v rumunském Rapidu Bukurešť.

Jakub Hromada se už jako teenager přesunul do Itálie a v malých týmech určitě nehrál. Hrával totiž za Juventus i za oba kluby z Janova, hostoval i v Pro Vercelli. První šance v dospělém fotbale však dostal v Senici, odkud zamířil do Plzně. Právě ve Viktorii si ho vyhlídla Slavia a při přesunu ze Sampdorie dal Hromada přednost jí. Až na hostování v Liberci od té doby hrál za sešívané až dodnes. Více než 106 zápasů ale nestihl. Bylo dokonce období, kdy kvůli svalovým problémům rok chyběl. Potenciál 4násobný slovenský reprezentant nenaplnil.

Letos odehrál všehovšudy jen 285 minut ve všech soutěžích. Trpišovský se na jeho výkon mohl spolehnout. Odvedl svou práci, ale nevyčníval tak, aby si zajistil stálé místo v sestavě. Proto už se delší dobu spekulovalo o odchodu, mluvilo se třeba o Slovanu Bratislava. Nakonec ale 27letý defenzivní záložník míří do Rumunska, kde bude hostovat s opcí v Rapidu Bukurešť. Do Rumunska už během tohoto přestupového období odešel Andres Dumitrescu, jenž se vraátil do Sepsi, odkud v létě přišel a chce bojovat o místo na Euru.

Jakub Hromada

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články