Zpět na » » Viktoria Plzeň uzavřela přípravu remízou. Na jaře chce být v TOP3 a získat pohár

Viktoria Plzeň uzavřela přípravu remízou. Na jaře chce být v TOP3 a získat pohár © @fcviktoria.cz - Fotbalisté Plzně

0

02.02. - Poslední přípravný zápas v rámci herního kempu v Benidormu má za sebou i Viktoria Plzeň. Odnesla si z něj remízu 1:1 s dánským Aarhusem.

Už ve třinácté minutě se po krásném pasu Matěje Vydry prosadil v poslední době skvěle hrající Pavel Šulc. Z něj se od podzimu jednoznačně stal jeden z nejzásadnějších hráčů Plzně. Ve 34. minutě navíc Cadu trefil z přímého kopu tyč. Ještě během prvního poločasu ovšem dokázal dánský soupeř srovnat díky gólu Becha.

Do druhého poločasu nastoupily i nedávné posily Lukáš Červ a Cheick Souaré. V 60. minutě proběhlo další velké střídání, kdy na hřiště vyběhl třeba Eric Jirka, Jan Kliment nebo Jhon Mosquera. Žádný z fotbalistů na hřišti už ovšem branku nevstřelil a týmy se musely spokojit s remízovým stavem.

Plzeň bez prohry, ale přišla o Havla

Nutno podotknout, že ani tak si Plzenští nevedli vůbec špatně. Ani jednou v přípravě neprohráli a už jsou natěšení na Plzeňské jaro. V něm se budou muset na nějaký čas obejít bez Milana Havla. Ten sice prodloužil smlouvu do června roku 2026, ale vzápětí se během obranného zákroku v zápasu s Kryvbasem zranil. Nemělo by se jednat o nic vážného, nějakou chvilku si ovšem nezahraje.

Zajímavé bude i sledovat, jak se bude týmu dařit bez Jindřicha Staňka, který odešel do pražské Slavie. Na brankářský post sice mají velice dobrého Jedličku i talentovaného Viktora Baiera, Staněk byl ovšem v klubu určitou ikonou. Zásadním způsobem pomohl týmu k nedávným titulům i postupu do Ligy mistrů.

Cílem jara je TOP 3 a pohár

Jaké jsou cíle pro jarní část napověděl v rozhovoru na klubovém webu spolumajitel klubu Martin Dellenbach:

Víme, jak důležitý je pro nás domácí pohár. Zajímavá cesta, kde chceme uspět. I v lize si musíme klást úkol, abychom skončili co nejvýše. Dostat se do pohárů, být v TOP 3, to musí být náš minimální cíl. Máme potenciál, kvalitní kádr, všichni v klubu si na konci musí říct, že pro úspěch udělali maximum. A když tohle uděláte, většinou nemůže být výsledek špatný. My se však zabýváme i budoucností, myslíme již s přesahem směrem k létu, kdy nás pravděpodobně, pokud se do nich dostaneme, budou čekat zase kvalifikace a nemáte tam moc času. I nové hráči, kteří přišli nyní, zabudováváme s touto vizí, abychom byli nachystaní“.