Zpět na » » Ewerton se vrací z Baníku do Slavie, v sešívaném dresu ho však zřejmě neuvidíme

Ewerton se vrací z Baníku do Slavie, v sešívaném dresu ho však zřejmě neuvidíme

Ewerton se vrací z Baníku do Slavie, v sešívaném dresu ho však zřejmě neuvidíme © @fcb.cz/Aleš Krecl - Ewerton

0

Líbilo se

31.12. - Brasilský hráč Ewerton Paixaatilde;o da Silva nastupoval během podzimní části Fortuna ligy v Baníku Ostrava, kde se stal jedním ze základních stavebních kamenů sestavy. Ostravský tým s ním ovšem nadále nemůže počítat. Slavia si ho stáhla zpět z hostování.

V moravskoslezském klubu byl totiž pouze na hostování z pražské Slavie, která si ho nyní stáhla zpátky do svých řad. Nutno ovšem podotknout, že do zimní přípravy s ním nepočítá a s největší pravděpodobností odejde velmi brzy do zahraničí. Pro Slavii to samozřejmě může být určitý zisk, pro Baník ovšem velká ztráta.

Ewerton podepsal v roce 2022 se Slavií smlouvu na tři roky, do týmu se ovšem v nabité konkurenci příliš neprosadil. Tento hráč potřebuje cítit trenérovu důvěru a být stabilním členem základní sestavy, aby odváděl co nejlepší výkony. To se bohužel v pražském klubu nedělo a tak se výrazněji prosadil až v Ostravě.

Během podzimní části byl s šesti góly druhým nejlepším střelcem klubu, na své konto si připsal i dvě asistence. Jeho nahrazení tak bude hodně komplikované. Jedná se o zajímavého hráče, je tak vlastně trochu škoda, že opustí českou nejvyšší soutěž. Ve Slavii by mu ovšem pšenka nekvetla.

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články