Zpět na » » Životní zápas Marka Havlíka ze Slovácka. 4 góly sestřelil Bohemians

Životní zápas Marka Havlíka ze Slovácka. 4 góly sestřelil Bohemians

Životní zápas Marka Havlíka ze Slovácka. 4 góly sestřelil Bohemians © fcslovacko.cz - Marek Havlík

0

Líbilo se

09.12. - Marek Havlík je fenoménem tohoto ročníku Fortuna Ligy. Na Slovácku už je 28letý středopolař legendou, ale to, co předvádí v tomto ročníku, to jsme ještě neviděli. Dnes se tahoun záložní řady postavil se svými spoluhráči Bohemians a dokázal je sestřelit rovnou 4 góly. Naprosto brutální počin, jenž nemá v historii klubu obdoby. Říká si Havlík o reprezentaci?

Marek Havlík je rodákem z Lubné, poblíž Kroměříže. Právě v tamní Horácké Slavii s fotbalem na nějaké vyšší úrovni začínal, než se přesunul do Uherského Hradiště a začal hrát za Slovácko. V prvním týmu debutoval pod trenérem Habancem v květnu 2013. Bylo mu pouhých 17 let. Jak šel čas, z Havlíka se pomalu už v nízkém věku stávala velká opora a i přes to, že mezi elitní ligové záložníky patří skoro 10 let, nikdy neodešel. Více zápasů v klubu už má jen jeho současný kolega Petr Reinberk. I Havlíkovi Slovácko vděčí za velké úspěchy z posledních let.

O jeho fantastické technice a vizi se ví. Doposud ale v jedné sezóně české nejvyšší soutěže za Slovácko vstřelil 4 branky, a to rovnou třikrát. Tahle sezóna je ale jiná. Martin Svědík změnil jeho úkoly a vysunul ho do ofenzivnější pozice. Hraje aktuálně pod útočníkem Cicilliou a už překonal svůj rekord v počtu gólů za jednu sezónu. Před dnešním duelem jich měl na kontě 6 a mluvilo se o tom, že 28letý středopolař by měl figurovat v nominaci českého nároďáku. Forma přišla ve správnou chvíli. V létě mu totiž končí smlouva a očekává se, že po 359 duelech změní dres.

Výrazně by k tomu mohl pomoci i dnešní duel s Bohemians. V něm se totiž Marek Havlík prosadil hned čtyřikrát. Už po dvou minutách využil dobré spolupráce a propálil Martina Jedličku. Bohemians zásluhou Hály srovnalo, to stejné poté, co na Daníčkovu penaltu v nastavení poločasu reagoval Köstl. Pak už přišla Havlíkova one man show. Balón převzal na polovině a neskutečnou ránou z dálky poslal Slovácko potřetí do vedení. Technická rána přímo do dolního růžku, hattrick zkompletován. Svůj čtvrtý gól přidal v 77. minutě. Tímto počinem se posouvá do čela tabulky střelců. Za jeden zápas dal stejně gólů, jako ve svých nejúspěšnějších sezónách kariéry.

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články