Zpět na » » Kde jsou dnes bývalé zahraniční hvězdy Fortuna Ligy?

Kde jsou dnes bývalé zahraniční hvězdy Fortuna Ligy?

Kde jsou dnes bývalé zahraniční hvězdy Fortuna Ligy? © gabonreview.com - Guelor Kanga

0

Líbilo se

01.12. - Nebudeme si nic nalhávat, drtivá většina zahraničních hráčů jde do čeké ligy za možností se zviditelnit před kluby z fotbalově vyspělejších a bohatších zemí, možná si i pěkně vydělat, a nám za odměnu dávají svůj velký fotbalový um. Tak jako borci Guelor Kanga, Nicolae Stanciu nebo Jean-David Beauguel. Kde jsou tyto bývalé superstars Fortuna Ligy nyní?


Jean-David Beauguel - 196 centimetrů vysoký rodák ze Štrasburku do Česka dorazil už v roce 2014. Tehdy vyměnil Nizozemsko za Duklu. Následně se přes Zlín dostal až do Plzně, kde to měl dlouho celkem složité, ale své místo na slunci našel. Vrcholem byla sezóna 2021/22. Bylo jasné, že po sezóně odejde zadarmo, ale stejně nastřílel 19 gólů a dotáhl Viktorii k titulu. Po sezóně si vybral lukrativní saudskou Arábii a tým Al-Wahda. Za 16 zápasů ale dal jen 2 góly. Nůžkami sice vyřadil z poháru Cristiana Ronalda, ale dobře nedopadl. Aktuálně je kvůli pravidlu o maximálne 8 cizincích v týmu mimo registrovanou sestavu. Vůbec nehraje.

Jean-David Beauguel sestřelil i Ronalda

Guelor Kanga - Jen málokterý hráč dokáže to, aby ho neměli rádi ani vlastní fanoušci, a to i přes to, že byl dost možná nejlepším hráčem ligy. Reprezentant Gabonu přišel do Sparty z Crvene Zvezdy Bělehrad. Za dva a půl roku zvládl 28 ligových gólů a 9 asistencí. Moc pěkné. Tahle chodící lobotomie ale k radosti všech odešla, vrátila se do Srbska. Na čísla ze Sparty navázat nedokázal až do loňska. 10 góly a 12 asistencemi pro svůj klub zařídil titul a Ligu mistrů. V aktuálním ročníku už ale místo v sestavě jisté nemá a je to znát i na číslech.

Guelor Kanga

Nikolay Komlichenko - Dost možná se tu bavíme o jednom z nejlepších útočníků historie soutěže. Ruský obr se nedokázal prosadit v prvním týmu Krasnodaru, a tak zamířil do Čech. Nejdříve Liberec, pak Mladá Boleslav. Sezóna 2018/19 - 32 zápasů - 29 gólů a 6 asistencí. Nesmysl. Nešel zastavit, stejně tak v první polovině dalšího ročníku, než se vrátil do Ruska. V Dinamu Moskva to ale nevyšlo. Našel se zase až v Rostově. V minulé sezóně dal 11 gólů a na 5 přihrál. Tahle sezóna pro 28letého kanonýra opět zas tak dobrá není. Už ale stihl i 7 reprezentačních duelů.

Nikolay Komlichenko

Nicolae Stanciu - Další ohromně kontroverzní postava. Superstar Sparty, která se přes Al-Ahli dostala na druhý břeh Vltavy. I na Slavii se technicky famózní Rumun stal modlou fanoušků. Ze Slavie odešel po 2 a půl letech. V týmu nováčka čínské ligy Wuhan Three Towns dal 10 gólů a 11 asistencí, čímž pomohl k senzačnímu titulu. V minulém ročníku soutěže dal gól jen 1, ale opět 12x asistoval. Hodně se mluvilo o jeho návratu do Slavie, ale nakonec zamířil do Saudské Arábie, kde hraje za Damac. Tam se hraje v klidném středu tabulky. Gól už Stanciu dal Neymarovi i Mahrezovi s Firminem.

Benjamin Tetteh - U fanoušků Sparty bylo tohle jméno vždy hodně probírané. Útočník s velkým talentem, ale zároveň s talentem spalovat šance, což jim pilo krev. Za 2 roky dal ale 18 gólů. To není zas tak málo. Vybral si nakonec angažmá v tureckém Yeni Malatyaspor. Tam dával gólů tak nějak průměrně. Na tento klub to vyloženě málo nebylo. Jako volný hráč odešel do Championship. V Hullu to ale byl propadák. Možná si však ve finále polepšil. Podepsal ve francouzských Métách a aktuálně nastupuje v Ligue 1. Letos už si zahrál i proti Marseille a Monacu.

Benjamin Tetteh

David Suchý / fortunaliga.cz

Nejnovější články