Zpět na » » Sparta si náhradu za kapitána Krejčího vyhlédla v Baníku

Sparta si náhradu za kapitána Krejčího vyhlédla v Baníku

Sparta si náhradu za kapitána Krejčího vyhlédla v Baníku © fcb.cz - Karel Pojezný

2

Líbilo se

29.11. - Je dost možné, že Ladislav Krejčí už příští léto Spartu opustí. Bude mít nejvyšší čas na přesun, ke kterému už je připraven, a který si za odvedenou práci na Letné zaslouží. Ať už to bude kamkoliv, Sparta už si za něj údajně vyhlédla náhradu. Má jít o 22letého levonohého obránce Baníku Ostrava Karla Pojezného. Ten je považován za jednoho z nejtalentovanějších českých obránců.

Ladislav Krejčí od svého příchodu ze Zbrojovky Brno neskutečně vyrostl. Stala se z něj modla fanoušků, kapitán a hráč pro základní sestavu národního týmu. Aktuálně už ve 24 letech bude reálně přemýšlet nad odchodem do světa, jenž by si rozhodně zasloužil, a který by byl přínosem právě i pro národní tým a celý český fotbal. Vlastní fanoušci ho milují, ostatní nenávidí, ale všichni se musí shodnout na tom, že Ladislav Krejčí je výborný fotbalista, ačkoliv své rezervy a limity také má. Sparta už se ale musí dívat po náhradě.

Levonohého stopera základní sestavy, navíc kapitána, to nenahradí jen tak. Údajně už se ale po českém rybníku porozhlídla a našla jednoho hráče, jenž by mohl Krejčího alespoň do budoucna nahradit. Jde o Karla Pojezného. Odchovanec jihlavského fotbalu je už od útlého věku považován za jednoho z nejnadějnějších českých obránců. Za Jihlavu stihl 42 startů, než ho přivedl Baník Ostrava. Chvíli si v rámci hostování zahrál i za Pardubice, ale nyní už dostává vymodlené šance v Baníku. Pro Pavla Hapala je jednou z klíčových postav.

Pojezný je hráč s potenciálem na reprezentaci a posun do Evropy, stejně jako Ladislav Krejčí. V Baníku ale má smlouvu do roku 2026, což znamená, že by rozhodně šla velká část částky za Ladislava Krejčího právě za náhradu do Ostravy. Za Pojezného to ale stojí. Je opravdu moderním typem obránce, o kterého je na aktuálním trhu zájem. Pokud po Pojezném nepůjde Sparta, ostatní kluby určitě ano. Otázkou ale je, zda by ho Brian Priske dokázal do sestavy zabudovat hned, nebo by si 22letý obránce musel na šanci počkat stejně jako v Baníku.

Karel Pojezný

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články