Zpět na » » Václav Pilař odmítl PSG ve 13 letech: "Nikam nechci"

Václav Pilař odmítl PSG ve 13 letech: "Nikam nechci"

Václav Pilař odmítl PSG ve 13 letech: © twitter.com - bývalý reprezentat Pilař

1

Líbilo se

12.11. - Český fotbalový talent Václav Pilař se dostal do pozornosti špičkového klubu Paris Saint-Germain již v mladém věku, když si ho všimli na turnaji v Itálii. Nabídka přišla, když mu bylo pouhých 13 let, a Pilař se ocitl před rozhodnutím, které by ovlivnilo jeho fotbalovou kariéru.

Přestože se PSG snažilo získat mladého českého fotbalistu další dva roky, rozhodnutí Václava Pilaře zůstalo pevné a neotřesitelné. "Táta už řešil, že to zavoláme domů mamce, ale mně začaly téct slzy s tím, že nikam nechci," vzpomíná Pilař na rozhodující okamžik.

Pro mnohé by to bylo lákavé a snad i nepředstavitelné rozhodnutí odmítnout nabídku od jednoho z nejprestižnějších klubů světa. Avšak mladý Pilař se rozhodl vzdát se možnosti hrát v jednom z nejlepších týmů Evropy ve prospěch setrvání v domovském prostředí.

Proč Pilař odmítl PSG?

Někteří by mohli argumentovat tím, že odmítnutí nabídky PSG mohlo být předčasné a že by měl Pilař vyzkoušet své štěstí ve světově proslulém klubu. Nicméně, v rozhodnutí mladého fotbalisty zaznívá hlas rozumu a touhy setrvat v prostředí, kterému rozumí, a v němž může dále růst jako hráč.

Ve věku 13 let, kdy většina dětí teprve začíná objevovat svět fotbalu, se Pilař postavil proti proudu. "Bylo to těžké rozhodnutí, ale cítil jsem, že je pro mě důležité zůstat tady a rozvíjet svůj talent ve svém domovském klubu," dodává s odstupem let. Ačkoli se jeho rozhodnutí na první pohled může zdát neobvyklé, je to výrazem věrnosti a oddanosti, kterou má k svému týmu. V době, kdy je fotbal stále více podnikatelským odvětvím a hráči často mění kluby za slibnější nabídky, Pilařovo rozhodnutí zdůrazňuje výjimečnost a výjimečný vztah mezi hráčem a klubem.

Václav Pilař zůstal v domovském prostředí, vyrostl v úspěšného fotbalistu a prokázal, že i v mladém věku může hráč podniknout odvážný krok ve prospěch svého vlastního vývoje. Může se stát inspirací pro další mladé talenty, kteří se ocitnou před podobným rozhodnutím v budoucnosti.

petr magasanik / twitter.com

Nejnovější články