Zpět na » » Slavia zvládla derby o Vršovice. Do čela ligové tabulky jí poslali Tomič s Chytilem

Slavia zvládla derby o Vršovice. Do čela ligové tabulky jí poslali Tomič s Chytilem

Slavia zvládla derby o Vršovice. Do čela ligové tabulky jí poslali Tomič s Chytilem © slavia.cz - K výhře Slavie pomohl i bojovník Bořil

1

Líbilo se

29.10. - REVIEW Díky zaváhání Sparty v Mladé Boleslavi měla Slavia super šanci jít do ligového čela. Představila se v legendárním Ďolíčku v rámci derby o Vršovice s Bohemians. S hodně ofenzivní sestavou šla do zápasu jako velký favorit. A roli bez větších problémů potvrdila. Potvrdil se také problém před brankou, kde ofenzivní hráči ve velkém pálili šance. Na výhru a ligové vedení to stačilo.

Bohemians Praha - Slavia Praha 0:2

Branky: 20. Tomič, 67. Chytil

Bohemians Praha: Jedlička - Köstl, Křapka, Vondra, Hůlka, Dostál - Smrž (71. Hrubý), Jánoš (83. Jindřišek) - Hála (71. Mužík), Puškáč (59. Kozák), Matoušek (83. Shejbal)

Slavia Praha: Mandous - Tomič (90+2. Hromada), Vlček, Ogbu, Bořil, Provod - Zafeiris (78. Wallem), Oscar - Chytil (78. Sinyan), Tijani (90+2. van Buren), Jurečka (62. Jurásek)

V první velké šanci se ocitl Slávista Tijani, jehož před brankou skvěle našel po individuálním průniku Chytil. Jenomže nigerijský forvard doslova selhal, jelikož vůbec nezakončil. Když ale ve 20. minutě přišel rohový kop, Oscar nabil za hranicí vápna Tomičovi, který parádní dělovkou zaskočil Martna Jedličku. Napodobit ho po šanci Zafeirise mohl Jurečka. Jenomže dorážku poslal snad mimo budovu stadionu. Další obrovskou šanci spálil Chytil. Po chybné rozehrávce Křapky obral o balón Jedličku a ačkoliv byl v úhlu, před ním byla prázdná branka, kterou z blízka netrefil. Potrestat to mohl Jánoš. Jeho ránu skvěle zlikvidoval Mandous. Stejně tak následně zakročil proti Köstlovi.

Nepříjemné zranění si po změně stran přivodil útočník Bohemians David Puškáč. Hlavou se střetl s Ogbuem a musel hřiště opustit na nosítkách. Další ránou pro Klokany mohl být druhý gól Slavie, z kopačky Mojmíra Chytila. V jedné šanci ještě opět selhal, v té druhé, když ho nešťastně do šance poslal Vondra, se zachoval zkušeně a navýšil vedení sešívaných. Bohemians do konce zápasu nezvládli udělat nějaké větší drama. Naopak zvýšit mohl netradiční střelec Oscar. Jeho dělovku z half-voleje ale výborně vyrazil Jedlička. Díky výhře 2:0 jde Slavia do čela ligové tabulky.

Slavia derby zvládla

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články