Zpět na » » Ligový šlágr vyhrála Sparta. Díky Vitíkově záchranné brzdě si proti Plzni pojistila ligové vedení

Ligový šlágr vyhrála Sparta. Díky Vitíkově záchranné brzdě si proti Plzni pojistila ligové vedení

Ligový šlágr vyhrála Sparta. Díky Vitíkově záchranné brzdě si proti Plzni pojistila ligové vedení © sparta.cz - Vítězný gól nakonec náleží Janu Kuchtovi

0

Líbilo se

30.09. - REVIEW Šlágrem tohoto kola Fortuna Ligy byl zápas mezi Spartou a Viktorií Plzeň. Zatímco Sparta má ve hře aktuálně dost otazníků, Viktoria je v laufu a na Letnou přijela v nejlepší možné formě. Na Spartu to ale nakonec nestačilo. Rozhodnuto bylo dříve, než měl rozhodčí na stopkách půl hodinu hry. Na samotném konci měl ještě obří šanci Kalvach, ale Vindahla famózně na čáře zastoupil Vitík.

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 2:1

Branky: 3. Laci, 27. Kuchta, 26. Durosinmi

Sparta Praha: Vindahl - Preciado (84. Wiesner), Vitík, Panák, Sorensen, Ryneš - Sadílek, Laci - Birmančevič (67. Olatunji), Kuchta (78. Karabec), Haraslín (84. Pešek)

Viktoria Plzeň: Staněk - Hejda, Hranáč, Dweh - Kopic (63. Jirka), Kalvach, Bucha, Cadú - Traoré (36. Chorý), Durosinmi (78. Vydra), Šulc (78. Kliment)

Sparta začala opravdu bleskově. Po 3 minutách Ryneš skvělou nahrávkou na křídlo oslovil Haraslína, ten pomotal obránce a nabídl míč Lacimu jako na zlatém podnose. Albánec dal svůj první ligový gól za Spartu. Matěj Ryneš dělal rozdíl. Jeho rána z dálky Staňkovi trestuhodně vypadla, ale svou chybku následně napravil senzačním zákrokem proti dorážce Sadílka. Staněk si poradil i s Janem Kuchtou. Jenomže po skvělém rohu Kalvacha bylo srovnáno. Durosinmi udělal hlavičku pro Vindahla nechytatelnou.

Sparta odpověděla okamžitě. Po pravé straně utekl Preciado, vyslal Sadílka a přečíslení po jeho centru využil Jan Kuchta, jenž se v minulých utkáních trápil na křídle. Plzni netrvalo dlouho a opět srovnala. Po outovém vhazování se díky skvělému lobu Kopice ke gólu dostal Cadú, ale out zpracovával Dweh rukou a sudí Pechanec branku neuznal. Po famózním balónu Panáka byl v další šanci Kuchta, ale přestřelil. Viděli jsme ale parádní fotbal. Jako kdyby se Sparta omlouvala za derby, kde fotbal nebyl vůbec.

I po změn stran byl Kuchta v jasné gólovce. Dlouhou přihrávku Preciada před branku umisťoval pouze nad. Rozhodnout mohl střídající Olatunji. Jindřich Staněk vyběhl pozdě, a tak měl nigerijský forvard šanci, kterou nakonec Staněk zlikvidoval. Možnost ze šance něco vytvořit pro Lukáše Haraslína hodně riskantním zákrokem následně zlikvidoval Hranáč. Pojistit mohl Sorensen, ale stejně jako na druhé straně Dweh, i on hrál rukou a gól neplatil. Hrdinou Sparty se tak nakonec stal Martin Vitík, který z brankové čáry vyhlavičkoval střelu Lukáše Kalvacha v posledních vteřinách zápasu. Sparta si tak pojistila ligové vedení.

Qazim Laci

David Suchý / sparta.cz

Nejnovější články