Zpět na » » Brian Priske: Bod s ohledem na průběh utkání bereme. Krejčí jen bránil spoluhráče

Brian Priske: Bod s ohledem na průběh utkání bereme. Krejčí jen bránil spoluhráče

Brian Priske: Bod s ohledem na průběh utkání bereme. Krejčí jen bránil spoluhráče © sparta.cz - Sparta dokázala v úplném závěru srovnat

0

Líbilo se

25.09. - Vrchol sezóny? To sotva. Fotbalově jsme viděli za dlouhou dobu nejslabší a nejvíce vyhrocené derby, kde jsme byli svědky dvou červených karet, dvou penalt a spousty strkanic. Jindřich Trpišovský to řekl dobře. Právě tyhle věci si budou fanoušci pamatovat. Nebude to fotbal. Jaký je pohled na zápas z druhé strany? Promluvil kouč Brian Priske a obránce Filip Panák.

Sparta netahala vyloženě za kratší konec. Utkání bylo vyrovnané a troufnu si říct, že alespoň co se mimofotbalových aktivit týče, dlouho vedla. Až příliš přemotivovaní byli cizinci jako Victor Olatunji nebo Ángelo Preciado, jenž hráli opravdu na hraně a zbytečně faulovali. To ale i takový Tijani na druhé straně. Preciado měl jít do sprch za nechutný šlapák na Provoda už po 22 minutách. Nakonec se jí díky ruce Ogbua podařilo vyrovnat a tak můžeme říct, že skóre 1:1 bylo spravedlivé. Kaňkou na zápasu ale přeci jen bude otřesné chování fanoušků a potyčka Krejčího s Bořilem.

„Derby nebylo hezké hned z několika pohledů. Viděli jsme více faulů než hry. To není to, co čekáte od dvou nejlepších týmů. S ohledem na průběh, je to pro nás důležitý bod. Přijeli jsme sem sice s tím, že jdeme vyhrát a prezentovat se naší hrou, ale z vícero důvodů se utkání rozpadlo. Spousta soubojů, strkanic a emocí, kvůli čemuž jsme se ale nedostali do tempa a k naší hře. Koukal jsem na na tu strkanici Krejčího a myslim si, že jen bránil útok hráčů Slavie. Věřím, že někdo v zodpovědných pozicích viděl tenhle incident stejně. Je to můj názor," řekl kouč Sparty Brian Priske.

Od posledního zápasu v Edenu jsme udělali velký progres. Jsem na kluky pyšný za to, jak se s dneškem popasovali. Za posledních pár měsíců je vidět, jaký pokrok jsme udělali. Můžeme na to nahlížet i tou optikou, že takové utkání jsme ještě nezažili a můžeme si z něho vzít spoustu zkušeností. I když jsme se úplně nedostali ke své hře, zvládli jsme utkání na hřišti težkého soupeře," pokračoval Priske.

Jsme s bodem spokojeni. Od toho gólu Slavie jsme tahali za kratší konec. Měli jsme k vítězství dál. Po zápase bod bereme. Samozřejmě, že jsme sem jeli vyhrát a hrát na 3 body, ale po vývoji toho zápasu ten bod bereme. Každé derby provází spousta emocí. Ubírá to tomu fotbalu. Prezentuje se to jako svátek fotbalu. Samozřejmě je težké najít ten balanc. A asi to není úplně otázka na mě, jak toho docílit. Myslím si, že tohle derby důstojné nebylo," řekl stoper Filip Panák.

K fanouškům jsme tam šli za kabinu, ty nejstarší šli za kotel a domlouvali jsme se, že nechceme vidět, aby to lítalo mezi lidi. Nechtěli jsme, aby došlo ke zranění. Zase by to mohlo sklouznout mimo ten fotbal, což jsme nechtěli," řekl Filip Panák k domluvě s fanoušky Sparty.

Filip Panák

David Suchý / sparta.cz

Nejnovější články