Zpět na » » Sparta remízu v derby zachránila penaltou v nastavení. Fotbalu jsme viděli minimum

Sparta remízu v derby zachránila penaltou v nastavení. Fotbalu jsme viděli minimum

Sparta remízu v derby zachránila penaltou v nastavení. Fotbalu jsme viděli minimum © sparta.cz - Lukáš Haraslín rozhodl o remíze v derby

0

Líbilo se

24.09. - REVIEW Derby pražských S mělo ještě větší náboj než obvykle, vzhledem ke konfliktu fanoušků před pár dny a komentářům slávistického bosse Trvdíka. Zaplněný Eden sledoval tvrdou bitvu od prvních minut. Fotbalu jsme viděli minimum, naopak milovníci tvrdého fotbalu si skutečně přišli na své, hlavně při rvačce Krejčího s Bořilem, po které byli oba dva vyloučeni. Spravedlivá remíza.

Slavia Praha - Sparta Praha 1:1

Branky: 58. Jurečka z pen., 90+10. Haraslín z pen.

Slavia Praha: Mandous - Douděra (46. Masopust), Holeš, Ogbu, Bořil, Provod - Zafeiris (85. Jurásek), Oscar - Jurečka (85. Wallem), Tijani (75. Chytil), Schranz (90+5. Tomič)

Sparta Praha: Vindahl - Preciado (62. Wiesner), Sorensen, Panák, Krejčí, Ryneš (75. Zelený)- Sadílek, Laci - Kuchta (82. Sejk), Olatunji (62. Haraslín), Birmančevič (80. Pešek)

Zápas byl od začáktu vyhrocený, tak, jak se předpokládalo. Až přemotivovaně působil Victor Olatunji. První zakončení měl na svědomí Kuchta po centru Birmančeviče. Jeho hlavička ale mířila nad. Nechutně se prezentoval Ángelo Preciado. Šlapákem zlikvidoval po dohrání Lukáše Provoda a byl rád, že se jen žlutilo. Žluté karty se dočkal i již zmiňovaný Olatunji a bylo divu, že na druhé straně jí neviděl zbytečně faulující Tijani. V dobré šanci se ocitl i Ivan Schranz. Skvěle mu ale úhel zmenšil Vindahl. Moc fotbalu jsme ale neviděli.

Po změně stran jsme viděli zase stejný obraz hry a hra na hraně se vymstila Preciadovi. Ekvádorský bek přejel ve vápně Tijanho a k penaltě si stoupl Václav Jurečka. Reprezentační útočník s přehledem proměnil a poslal sešívané do vedení. Srovnat mohla Sparta záhy. Po obrovském zmatku ve vápně ale parádně odklízel Masopust. Tečovanou ránu mohl na zadní tyči do branky uklízet Wiesner, ale hlavou díky dobrému bránění Provoda selhal. Velké rozepře nastaly po ataku Chytila na Vindahla, kdy šel své spoluhráče bránit Krejčí a dostal se do rvačky s Janem Bořilem, po které byly oba vyloučeni.

Další ohromně těžký moment musel řešit sudí Szikszay. Po akci Sparty zahrál rukou tradiční nešťastník derby, do té doby skvělý, Igoh Ogbu. Rozhodčí to napoprvé nepostihl a z následného protiútoku dal gól Mojmír Chytil, který celý Eden oslavil. Jenomže sudí se šel podívat na video, kde skutečně potvrdil ruku Ogbua. Místo gólu se tedy proti Slavii kopala penalta. Za vyloučeného Krejčího suploval Lukáš Haraslín, který s velkým přehledem proměnil. Derby tedy končí remízou, jenž je vzhledem k průběhu a minimu fotbalu asi spravedlivá.

Derby bylo hodně vyhrocené

David Suchý / sparta.cz

Nejnovější články