Zpět na » » Hradec Králové mění trenéra. Pod Lízátka se vrací legendární Kotal

Hradec Králové mění trenéra. Pod Lízátka se vrací legendární Kotal

Hradec Králové mění trenéra. Pod Lízátka se vrací legendární Kotal © fchk.cz - Václav Kotal se vrací do Hradce Králové

0

Líbilo se

18.09. - Po posledních zápasech, špatných výkonech a výsledcích se fanoušci Hradce Králové dožadovali radikálního jednání vedení a odvolání kouče Jozefa Webera, jenž sice začal sezónu s dobrými výsledky, ale ztratil důvěru vedení i hradeckého lidu. Po výbuchu v Mladé Boleslavi pod Lízátky skutečně končí. Naopak se vrací legendární Václav Kotal. Fanoušci neskrývají dojetí.

Václav Kotal je hradeckou legendou. V tomto městě na východu Čech už kdysi ůsobil jako hráč po jeho angažmá v pražské Spartě a působil tu i po konci hráčské kariéry jako sportovní ředitel a později i jako trenér, kdy do velkého fotblu přivedl třeba slavného hradeckého odchovance Václava Pilaře. Pod Bílou věží ho fanoušci zbožňují. Naposledy trénoval svůj rodný Náchod a působil ve strukturách Viktorie Žižkov. Osud tomu ale chtěl tak, že Kotal jakožto velká postava historie Votroků povede tento klub na novém stadionu.

Důvodem je odvolání Jozefa Webera. Ten převzal hradecký klub po úspěšném angažmá Miroslava Koubka, který zamířil do Viktorie Plzeň. Hradec Králové začal sezónu prohrou na Slavii, ale následně remizoval v Plzni a doma přejel při premiéře nového stadionu České Budějovice 5:1. Pak už ale vyhrál pouze se Zlínem a fanoušci začali Weberovi vyčítat jeho chování a také to, že jejich milovaný klub hraje tak nějak bez identity, tedy přesně tak, jak jsme byli zvyklí u týmů rodáka ze Žiliny a jablonecké legendy.

Poslední kapkou byla víkendová prohra s Mladou Boleslaví, když Votroci vyhořeli a prohráli 1:5. Fanoušci už to nevydrželi a na sociálních sítích zasypali Webera všemožnými nadávkami, na což zareagovalo i vedení, které dobře vědělo, že se s 52letým koučem nikam neposune a musí si u příznivců šplhnout. Z prvoligového trenérského důchodu tedy vytahuje právě 70letého kouče Kotala. Fanoušci jsou doslova dojatí a atmosféra okolo sociáních sítí se otočila o 180 stupňů. Snad přenese dobrou náladu i na hráče.

Václav Kotal je hradeckou legendou

David Suchý / fchk.cz

Nejnovější články