Zpět na » » Legenda je zpět! Milan Škoda se vrací do Slavie

Legenda je zpět! Milan Škoda se vrací do Slavie

Legenda je zpět! Milan Škoda se vrací do Slavie © slavia.cz - Milan Škoda bude pomáhat slávistickému béčku

0

Líbilo se

02.09. - Ještě donedávna jeho obličej zdobil vnější stranu stadionu Slavie v pražských Vršovicích. Byl oporou v časech těžkých a kapitánem v časech zlatých. Milan Škoda v sešívaném dresu zažil boj o udržení i Ligu mistrů. Po 3 a půl letech odloučení se do Slavie vrací. Bude hrát ze třetiligové béčko a zřejmě jistě se ještě někdy dočkáme jeho oficiální ligové derniéry.

Milana Škodu vychovalo pražské Bohemians. Právě v dresu Bohemky začal dávat své první ligové góly, než se v roce 2012 přesunul do Slavie, která se bila o holé ligové přežití. Škoda musel hrávat dokonce jako stoper a jen tak tak se Slavia udržela. V další sezóně už ale hrál v útoku a dal 19 gólů. Velel při obratu o 180 stupňů, který vyvrcholil v 5 trofejí, 3 ligové tituly a zápolení s nejlepšími kluby planety v Lize mistrů. Při těch nejhezčích momentech už byl Škoda jako kapitán. Vstřelil celkem 90 gólů a přidal 38 asistencí.

19násobný český reprezentant si poté vyzkoušel zahraniční angažmá v tureckém Rizesporu. Během prvního půlroku tam dal 10 gólů, během celého dalšího přidal tref 19 a dostal se do Klubu ligových kanonýrů. Poslední dvě sezóny pak hrál za Mladou Boleslav, kde dal 10 branek. Po konci sezóny se ale stal volným hráčem a nové angažmá si až doposud nenašel. Spekulovalo se dokonce o úplném konci kariéry už 37letého střelce, který patří mezi vůbec nejlepší útočníky historie naší nejvyšší soutěže.

Nakonec ale nekončí a nejeden fanoušek Slavie zatlačuje slzu. Milan Škoda se totiž vrací. Nebude ale hrávat za první tým, nýbrž bude hrávat za B-tým, který aktuálně vede svou skupinu v ČFL. Vedení klubu ho přivedlo se slovy, že bude posilou na hřišti, ale i do kabiny, kde bude mentorem a obrovským vzorem pro mladé hráče. Nicméně jednu věc si "Škoďák" v Edenu nikdy neužil, a to je rozlučka. Tu si jednoznačně zaslouží. Vždyť je asi největší novodobou klubovou legendou. Dost možná se této velkolepé slávy dočká.

Milan Škoda

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články