Zpět na » » Švéd Aiham Ousou ze Slavie odchází na hostování do Hackenu. Zahraje si s ním Evropskou ligu

- Švéd Aiham Ousou ze Slavie odchází na hostování do Hackenu. Zahraje si s ním Evropskou ligu

Švéd Aiham Ousou ze Slavie odchází na hostování do Hackenu. Zahraje si s ním Evropskou ligu © slavia.cz - Aiham Ousou

0

Líbilo se

01.09. - Slavia našla svého elitního stopera v Nigerijci Ogbuovi. Byla to dost možná sice jeho penalta na Mabila, která Slavii připravila o titul, ale je obrovskou oporou. Dal tak trochu zapomenout na Aihama Ousoua. Švédský zadák přicházel jako velký talent, má obrovský potenciál, ale nedokázal ho stoprocentně naplnit. I proto se ho Slavia rozhodla poslat na hostování do švédského Hackenu.

Aiham Ousou se narodil ve švédskem Mölndalu. Už od úrovně U19, ale hrával za Hacken, kam se dostal přes kluby jako je Frölunda, známá především z hokejového prostředí. Ousou si debut za první tým Hackenu nikdy neodbyl. Chodil po hostováních do druhé ligy, kde si ho v Eckilstune a GAIS Göteborg všimla i pražská Slavia. To ho jako mládežnického reprezentanta Švédska přivedla za 600 tisíc eur. Byl obrovským příslibem do budoucna, odehrál 73 zápasů, jeho hodnota vzrostla na 1,8 milionu eur, ale nenaplnil potenciál.

Ousou často dělal hloupé chyby, několikrát sešívané zbytečně oslabil svou červenou kartou a celkově působil hrozně nevyzrále, ačkoliv na něm byl vidět obrovský potenciál. A toho, že to v Ousouovi je si všiml i trenér švédského národního týmu, za který si 23letý stoper připsal i 1 start. Slavia se v téhle sezóně bude nadále spoléhat na Igoha Ogbua, výborně se zatím jeví Tomáš Vlček, dobře jako stoper hraje Lukáš Masopust a nezapomínejme na zraněnou posilu Sheriffa Sinyana. Pro Aihama Ousoua tedy byla nejlepší možností změna klubu.

Ve Slavii ale nechtějí nic uspěchat, a tak švédského reprezentanta posílají pouze na půlroční hostování, během kterého ale bude stále hrát fotbal na té nejvyšší možné úrovni. Vrací se totiž do Hackenu, kde by měl zapadnout do základní sestavy a pomoci klubu i v Evropské lize, kam se probojoval a mezi možnými soupeři je jak právě Slavie, tak i Sparta. V zimě se Ousou vrátí do Prahy a bude se řešit, co dál. Záviset to bude nejen na jeho výkonech, ale také na tom, jak to v obraně půjde Slavii. Zejména od Sinyana se očekává hodně.

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články