Zpět na » » Dánský Midtjylland má vážný zájem o Jana Kuchtu. Sparta náhradu hledá v MLS

- Dánský Midtjylland má vážný zájem o Jana Kuchtu. Sparta náhradu hledá v MLS

Dánský Midtjylland má vážný zájem o Jana Kuchtu. Sparta náhradu hledá v MLS © iconsport.photo - Jan Kuchta

0

Líbilo se

26.08. - Vloni Spartu dovedl k titulu. Jenomže Brian Priske na zásluhy nehraje a je prostě fakt, že aktuálně jsou v týmu hráči, jenž jsou na tom lépe než český reprezentant. A Sparta by dokonce o svého forvarda mohla přijít. Velký zájem má dánský Midtjylland, kam nedávno zamířil i bek Adam Gabriel. Sparta si podle Transfermarketu vyhlédla náhradu v americké MLS.

Jan Kuchta má za sebou kariéru plnou kontroverzí, ale také gólů. Vychovávala ho Sparta i následně Slavia. Než dostal šanci v áčku sešívaných, hostoval v Bohemians, na Žižkově, Slovácku, v Teplicích a Liberci. Do Liberce nakonec díky povinné opci přestoupil, ale Slavia ho okamžitě koupila zpět. I přes zprávy o komplikované povaze mu dal Trpišovský šanci a on se odvděčil 32 góly a 12 asistencemi za rok a půl. Za to přestoupil za 5 milionů eur do Lokomotivu Moskva. Jenomže přišla válka a rozhodl se odejít. Šokoval český fotbal a za velké kontroverze se upsal Spartě.

Ta ho nejdříve přivedla na hostování, ale nyní už jí Kuchta patří. První polovina sezóny mu příliš nevyšla, tak jako celé Spartě. Druhá ale byla fantastická a na konci oslavil titul. Na oslavách tohoto úspěchu si nezapomněl rýpnout do klubu, který ho i přes všechny problémy udržel celých 9 let. K titulu pomohl 14 góly. Jenomže v právě rozeběhnuté sezóně zatím nevypadá nejlépe a potvrdil to i Brian Priske, když naznačil, že fyzicky není připraven. Proto byl na lavičce klíčového zápasu v Chorvatsku proti Dinamu Záhřab.

Tomáš Čvančara a Jan Kuchta

Hodně se tedy spekuluje o tom, že Kuchta by mohl odejít. 26letý střelec 3 reprezentačních gólů už má dokonce velmi vážného zájemce. Jedná se o dánský Midtjylland. Podle zpráv z Dánska je tento klub ohledně možností tohoto přesupu hodně optimistický. Posílit ofenzivu rozhodně potřebuje. Talentovaný Isaksen odešel do Lazia a do Las Palmas zamířil kanonýr Kaba. V Midtjyllandu navíc mají s Čechy dobré zkušenosti. Hvězdou se tu stal Filip Novák a to stejné si klub slibuje i od Adama Gabriela, jenž je nejčerstvější posilou. Pamatují tu i na Václava Kadlece.

Pokud se to potvrdí a Kuchta, který stál Spartu dohromady 3,5 milionu eur, se přesune do Dánska, Sparta bude hledat náhradu. Je tu sice Olatunji a na šanci čeká nadějný Sejk, v béčku hraje famózně 21letý Schánělec, ale není tu nikdo Kuchtova kalibru. Společně s odchodem Čvančary to je pro Spartu ztráta 26 titulových gólů. A náhradu už vedení údajně našlo. Má se jednat o spoluhráče Tomáše Ostráka z amerického St.Louis Samuela Adenirana. O 196 centimetrů vysokého šutéra je ale zájem ve více evropských klubech.

Samuel Adeniran

David Suchý / transfermarkt.com

Nejnovější články