Zpět na » » Ondřej Lingr je blízko přestupu do Feyenoordu Rotterdam

- Ondřej Lingr je blízko přestupu do Feyenoordu Rotterdam

Ondřej Lingr je blízko přestupu do Feyenoordu Rotterdam © iconsport.photo - Ondřej Lingr má namířeno do Feyenoordu

1

Líbilo se

22.08. - Hodně se toho namluvilo o zájmu z řeckého Panathinaikosu a o tom, že Ondřej Lingr má poslední možnost podepsat se Slavií novou smlouvu, která by ho dostala na úroveň nejlépe placených hráčů soutěže. Tu nakonec asi navyužije a je to pochopitelné. 24letý reprezentant by se měl brzy přestěhovat do Nizozemska. Je blízko přestupu do mistrovského Feyenoordu.

„Z Karviné do Premier League.". Tak okomentoval Ondřej Lingr dřívější postup Slavie přes Leicester City v Evropské lize. Až tam se dostal ze slezského města, kde začal s fotbalem a stal se hvězdou Fortuna Ligy, dostal. Bylo mu teprve 21 let, když se z Karviné přestěhoval do Slavie. Stál tehdy okolo 10 milionů korun. Od léta roku 2020 ale svou cenu více než zdesetinásobil. Úspěchy v Evropě i na domácí scéně, kde dal během posledních dvou sezón 25 ligových gólů. To Ondřej Lingr během 3 sezón v sešívaném dresu dokázal. Fanoušci si ho zamilovali.

Jenomže 24letý reprezentant cítí, že je čas na to, aby se ze Slavie posunul. Jeho přínos je znát stále i v dosavadních zápasech, které Slavia odehrála. Během celého léta se spekulovalo především o zájmu z řeckého Panathinaikosu, který se však údajně nedohodl se Slavií. Důležitost Lingra pro sešívané podtrhuje to, že mu klub nabídl novou smlouvu. Ta by z něj udělala jednoho z nejlépe placených hráčů v mužstvu. Pokud by odmítl podepsat, Slavia by ho prodala, tak jak to řekl sám boss Slavie Jaroslav Tvrdík.

A tak se nyní s největší pravděpodobností také stane. Lingrovi se ale není co divit. Ozval se mu totiž nizozemský Feyenoord, který ved trenérský mág Arne Slot, hraje Ligu mistrů a ambice letos opět nejsou malé. Ukázkou toho, že Feyenoord může být skvělou destinací pro přesun z Čech, je Dávid Hancko. Ten byl během své první sezóny po přestupu ze Sparty vyhlášen hráčem roku Eredivisie. V Nizozemsku se o Lingrově přestupu mluví jako o hotové věci. Slavia by za něj měla dostat přes 100 milionů korun.

Ondřej Lingr

David Suchý / vi.nl

Nejnovější články