Zpět na » » Obrovské hrubky sudích v minulém kole potvrdila komise rozhodčích, Sparta měla dohrávat v deseti

Obrovské hrubky sudích v minulém kole potvrdila komise rozhodčích, Sparta měla dohrávat v deseti

Obrovské hrubky sudích v minulém kole potvrdila komise rozhodčích, Sparta měla dohrávat v deseti © fkpardubice.cz - Ladislav Krejčí a Vojtěch Sychra

1

Líbilo se

07.08. - Rozhodčí ve Fortuna lize nevstoupili do sezóny zrovna ideálně. Po chybách v minulých kolech přišla ve 3. kole naprostá smršť chyb. Nejvýrazněji ovlivnili rozhodčí zápas na Letné, jelikož Sparta měla dohrávat v deseti a ještě čelit penaltě. Chyby však přišly také v zápase Hradec Králové - České Budějovice a Viktoria Plzeň - Baník Ostrava.

Fotbalová komise rozhodčích nedávno zveřejnila zprávu, ve které odkrývá několik chyb sudích z posledního ligového kola. Komise se domnívá, že některé situace byly špatně posouzeny a měly by být řešeny jinak. Týká se to několika zápasů a konkrétně hraje v roli hlavních aktérů i Sparta Praha.

Jedna z chyb, kterou komise zdůraznila, se týká zákroku záložníka Sparty Kaana Kairinena na hráče Pardubic Michala Hlavatého. Podle komise měl být Kairinen za tento zákrok vyloučený. Chyba sudího spočívala v tom, že situaci neposoudil dostatečně tvrdě a hráči Sparty neudělil ani žlutou kartu.

Další problematická situace byla v zápase Sparta Praha proti Pardubicím, kde měl být podle mínění komise nařízen pokutový kop pro Pardubice za zákrok Ladislava Krejčího na Vojtěcha Sychru. Hlavní sudí Tomáš Klíma však tuto situaci neposoudil jako penaltovou, ačkoliv podle komise měl.

Hradec Králové se také dostal do hledáčku komise kvůli situaci mezi Pavlem Osmančíkem a Václavem Pilařem. Komise tvrdí, že Hradecký záložník Pilař se pokoušel oklamat rozhodčího tím, že zveličil svůj pád po kontaktu s obráncem. Rozhodčí Dalibor Černý i přes správnou intervenci VAR trval na penaltě, ale komise se domnívá, že zde chyba byla.

Komise rozhodčích tedy identifikovala několik chybně posouzených situací, které měly vliv na průběh zápasů. V reakci na tyto chyby byla učiněna interní opatření ohledně nominací rozhodčích na budoucí zápasy profesionálních soutěží.

Adam Rýdl / lfafotbal.cz

Nejnovější články