Zpět na » » Plzeň poprvé v sezóně vítězí. Doma si poradila s Baníkem

Plzeň poprvé v sezóně vítězí. Doma si poradila s Baníkem

Plzeň poprvé v sezóně vítězí. Doma si poradila s Baníkem © fcviktoria.cz - Ibrahim Traoré dal svou první branku za Plzeň

0

Líbilo se

06.08. - REVIEW Plzeňská Viktoria zatím do nové sezóny pod trenérem Koubkem nevstoupila dobře. V lize má 1 bod, 1 vstřelený gól, nejde jí to v Evropě a na zlepšení to nevypadá. V rámci 3. kola do Plzně přijel Baník, který na tom není o moc lépe. Viktoria s hodně pozměněnou sestavou dokázala Baník porazit 3:1 a musíme říct, že to byl zatím nejpřesvědčivější plzeńský výkon v nové sezóně.

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 3:1

Branky: 19. Bucha, 45+1. Chorý z pen., 78. Traoré, 45+4. Šín z pen.

Viktoria s hodně protočenou sestavou, kdy v obraně nastoupil třeba i 18letý Paluska, se už od začátku strachovala. Baník byl hodně aktivní a po tečované střele Tanka musel skvěle zakročit Staněk. Nakonec se ale mohla uklidnit. Po levé straně utekl Durosinmi, nabil Buchovi a ten z hranice vápna prostřelil Letáčka. Brankář Baníku se ale následně opravdu vytáhl. 1na1 vychytal Jirku, ale především následnou Durosinmiho hlavičku. Dost možná zákrok kola. Po faulu Lischky na Durosinmiho však musel čelit penaltě. Přestože si na míč sáhl, Tomáš Chorý jí proměnil. Jenže po faulu Jirky na Kubalu se kopalo i na druhé straně. Stejně jako Letáček i Staněk si na balón sáhnul, ale i Matěj Šín byl úspěšný.

Ve druhé půli byl zase aktivní útočník Tanko. Kubala mu přihrál do velké šance, ale nedokázal dát střele razanci. Přesto byla nebezpečná a Staněk vytáhl skvělý zákrok. V obrovské šanci se ocitl hodně aktivní nigerijský forvard Durosinmi. Ve stoprocentní gólovce ale naprosto selhal a pálil nad. Svou šancí ale nepohrdl Ibrahim Traoré. Prošel k němu balón poté, co vepředu opět nulový Jirka trestuhodně promáchl. Baník ještě měl pár šancí na srovnání. Nebezpečná byla třeba pumelice Tetoura. Ani jedna z nich se ale nechytla a Viktoria Plzeň slaví první výhru v sezóně.

David Suchý / fortunaliga.cz

Nejnovější články