Zpět na » » Sparta Praha překonala rekord v počtu permanentkářů. Za 10 minut se jich prodalo přes 3 tisíce

Sparta Praha překonala rekord v počtu permanentkářů. Za 10 minut se jich prodalo přes 3 tisíce

Sparta Praha překonala rekord v počtu permanentkářů. Za 10 minut se jich prodalo přes 3 tisíce © iconsport.photo - Letná bude po titulu plná

0

Líbilo se

26.06. - Na Spartě ještě vyspávají mistrovskou kocovinu, ale už se chystají na novou sezónu, ve které budou chtít na tento mimořádný úspěch navázat, dostat se do Ligy mistrů a ligové prvenství obhájit před nahněvanou a posilující Slavií. A peklo to nebude jen na hřišti, ale i v ochozech. Běhm volného prodeje permanentek na novou sezónu se během 10 minut prodalo přes 3000 kusů.

Na titul čekala Sparta 10 let. Tehdy jí k němu ještě táhli Lafata, Matějovský nebo Dočkal. Letos to byla velká stíhací jízda za Plzní a Slavií. Oba soupeři měli po první polovině sezóny navrch, ale ve druhém to byla dominance Sparty, o jejímž titulu rozhodly kontroverzní penalty v závěru, především ta Ladislava Krejčího v derby se Slavií. Nutno ale dodat, že většina penalt se odpískala po právu. Hlavním hrdinou se stal právě kapitán Krejčí, který na sebe dokázal vzít zodpovědnost v klíčových chvílích a byl vzorným kapitánem.

Sparťané už ale čekají na další sezónu, ve které bude misí obhajoba a také úspěch v Evropě, kdy je základ kvalifikace do Ligy mistrů, která by pomohla klubu i českému fotbalu. Klub nabídl 9000 permanentek, z čehož šlo do volného prodeje 3149 permanentek. Už během 10 minut ale klub na svých sociálních sítích ohlásil, že je takřka vyprodáno a do prodeje se vrací jen jednotky nezakoupených kusů. Dosavadní rekord držitelů permanentek ze sezóny 2019/20 tak byl překonán o více než 2000 kusů. Úpsěch prostě plní stadiony. Samozřejmě to platí i naopak, což na letné také dobře vědí.

David Suchý / sparta.cz

Nejnovější články