Zpět na » » Sparta chce na Strahově postavit nový národní stadion za 4 miliardy

Sparta chce na Strahově postavit nový národní stadion za 4 miliardy

Sparta chce na Strahově postavit nový národní stadion za 4 miliardy © sparta.cz - Aktuální stadion pražské Sparty

3

Líbilo se

24.06. - Na včerejší valné hromadě FAČR se opět probírala záležitost národního stadionu. Generální ředitel Sparty František Čupr přišel s nabídkou výstavby. Český mistr chce vybudovat ze svého nový národní stadion, částka se odhaduje na 4 miliardy korun.

Fotbalová Sparta chce na místě stadionu Evžena Rošického vybudovat nový národní stadion. Tento úmysl je známý už dlouho, teď se o něm jednalo na valné hromadě FAČR.

Kapacita samotného stadionu by se pak měla pohybovat někde kolem 35 tisíc míst. Náklady za stavbu je Sparta odhodlaná zaplatit v plné výši ze svého. Nehodlá při stavbě využít ani dotace z Národní sportovní agentury.

Navíc, jelikož pozemky patří FAČR, tak by Sparta platila nájem. Klub však trápí pomalá odezva od fotbalové asociace, přece jenom otázka národního stadionu je na stolu už dlouhou řadu let.

Sparta by se tak v dalších letech měla kompletně stěhovat z Letné na Strahov. Už teď má na něm veškeré tréninkové zázemí včetně moderního tréninkového centra. Strahov je taky domovem pro akademii Sparty.

Aktuálně se jedná o budoucnosti stadionu Evžena Rošického, který se nachází hned naproti Velkého strahovského stadionu.

"Smyslem naší nabídky je, aby na pozemku stadionu Evžena Rošického stál nový národní stadion. Pozemky by zůstaly FAČR, stadion by byl Sparty, jelikož by ho postavila, a platila by roční nájem asociaci. Jedná se o desítky milionů ročně.", prohlásil na valné hromadě FAČR generální ředitel Sparty František Čupr.

Stadion Evžena Rošického se nachází v havarijním stavu. Od letoška se přitom už vůbec nevyužívá. FAČR přitom platí za jeho každoroční údržbu miliony korun.

Adam Rýdl / irozhlas.cz, isport.cz, spartanskenoviny.cz

Nejnovější články