Zpět na » » Ondřej Čelůstka končí ve Spartě. Nedohodl se na nové smlouvě

Ondřej Čelůstka končí ve Spartě. Nedohodl se na nové smlouvě

Ondřej Čelůstka končí ve Spartě. Nedohodl se na nové smlouvě © iconsport.photo - Čelůstkovi ve Spartě končí smlouva

0

Líbilo se

24.06. - Ačkoliv toho během mistrovské sezóny moc neodehrál, Ondřej Čelůstka byl důležitou postavou sparťanské kabiny a všichni tak nějak doufali, že přeci jen smlouvu prodlouží. Nakonec se tak nestalo a bývalý český reprezentant se se Spartou na podmínkách nového kontraktu nedohodl a je z něj volný hráč. Povedou jeho kroky opět do zahraničí nebo se usadí doma?

Ačkoliv Čelůstka trávil poslední roky na Spartě, 50 zápasů odehrál také za Slavii. Ta ho koupila ze Zlína a využíala ho hlavně po hostování v italském Palermu. Následně ho ale poslala na své první zahraniční angažmá, které bylo v tureckmém Trabzonsporu, se kterým si zahrál i Ligu mistrů. Po dvou sezónách zamířil do Premier League, kde jeden rok oblékal dres Sunderlandu. Další rok strávil v německém Norimberku a přestoupil zpět do Turecka, konkrétně do Antalyasporu. Tam strávil nejdelší část své kariéry.

V roce 2020 se vrátil domů do Čech. Jako bývalý hráč Slavie ale překvapil a podepsal smlouvu se Spartou. Jeho smůlou ale bylo, že když už mohl hrát a byl zdravý, Sparta ještě žádných zvlášť dobrých výsledků nedosahovala. Během své první sezóny odehrál rovnou 27 zápasů, ale zranění ho vyřadilo z velké části další a třeba letos si během mistrovské sezóny zahrál jen v zápase s Plzní v posledním kole na posledních 8 minut. Předtím stihl 4 zápasy za druholigové béčko. Pod titulem je ale stejně zapsán a nikdo mu ho nevezme.

Jenže mu skončila smlouva a na nové se ve Spartě nedohodl. A ačkoliv říká, že mu Sparta přirostla k srdci, na Letné pokračovat nebude. Stane se volným hráčem a ve 34 letech si bývalý český reprezentant bude opět hledat nový klub. Otázkou je, kde ho bude hledat. Odejde zpět do zahraničí, kde strávil většinu kariéry, nebo už se usadí v České republice na nějaké menší adrese, kde by dokázal naplno prodat své obrovské zkušenosti, jenž během kariéry posbíral? Jisté ale je, že Ondřej Čelůstka s fotbalem končit nehodlá.

David Suchý / sparta.cz

Nejnovější články