Zpět na » » Nováček z Karviné jde po zkušených posilách. Musí se vypořádat se ztrátami

Nováček z Karviné jde po zkušených posilách. Musí se vypořádat se ztrátami

Nováček z Karviné jde po zkušených posilách. Musí se vypořádat se ztrátami © iconsport.photo - Libor Kozák na jaře hrál za Zlín

0

Líbilo se

16.06. - V nové sezóně Fortuna Ligy opět uvidíme Karvinou. Tento slezský klub se do ligy vrací poté, co se stal vítězem FNL. V nejvyšší soutěži jí ale nečeká vůbec lehký úkol a ví to i Tomáš Hejdušek, který musí řešit i nejistotu ohledně opor, které nemají podepsanou smlouvu. Klub tak jde po velezkušených posilách, které by měli udržení se výrazně ulehčit.

Řešit se bude situace v brankovišti. Gólman Jiří Ciupa nemá podepsanou smlouvu a není vůbec jisté, jestli podepíše novou. Karviná má k dispozici i Vladimíra Neumana. Ten sice odchytal více zápasů, ale o něj bude zájem i v jiných klubech. Přeci jen mluvíme o členovi reprezentačního týmu do 21 let pro Euro v Gruzii a Rumunsku. Jednou z možností je tak Jan Laštůvka. Velezkušený gólman ztratil pozici jedničky v Baníku a mohl by se tak vrátit domů do Karviné. Jeho poslední působení mu tu vyneslo až angažmá ve Slavii. 40letá legenda by v Karviné mohla symbolicky ukončit kariéru.

Uvidíme, jak to bude s útokem. V posledních letech byl velkou oporou a hvězdou Michal Papadapoulos. Bývalý útočník Arsenalu nebo Leverkusenu dal letos sice jen jeden gól, ale jeho přítomnost byla důležitá i v kabině. V nové sezóně už ale klubu nepomůže, protože ukončil kariéru. Mluví se proto o příchodu Libora Kozáka. Ten strávil jaro ve Zlíně, kterému k udržení pomohl 4 góly. Trenér Hejdušek ale oznámil, že má radši jiné typy útočníků, než je právě velezkušený odchovanec Opavy. Nový domov si tedy bude hledat asi jinde.

Třetí zkušenou posilou o které se mluví je Nemanja Kuzmanovič. Ten stejně jako Laštůvka skončil v Baníku Ostrava a hledá si nový klub. V loňské nepovedené sezóně byl přitom jednou z hlavních postav tohoto ostravského celku. Připsal si 3 góly a 7 asistencí. Klub se ale zřejmě chce posunout a to bez "Kuzmy", jenž jeho dres oblékal po přestupu z Opavy 4 roky. Jisté je, že na nejvyšší soutěž stále má, což ukázal a proto si klub bude hledat právě mezi prvoligovými. Je mu ale 34 let a Hejdušek podle svých slov rád spolupracuje s mladšími hráči. Tito 3 hráči by ale pro Karvinou byli posilami v pravém smyslu.

Jan Laštůvka

David Suchý /

Nejnovější články