Zpět na » » Slavia dotáhla přestup Mojmíra Chytila. Zájem má i o hvězdu norské ligy

- Slavia dotáhla přestup Mojmíra Chytila. Zájem má i o hvězdu norské ligy

Slavia dotáhla přestup Mojmíra Chytila. Zájem má i o hvězdu norské ligy © iconsport.photo - Slavia získala českého reprezentanta

0

Líbilo se

03.06. - Tento přestup už byl nějakou dobu avizovaný, ale oficiální je až teď. Slavia dotáhla do konce přestup českého reprezentanta Mojmíra Chytila ze Sigmy Olomouc. Mladého a velmi perspektivního útočníka podepsala až do roku 2027 s tím, že se stane pro příští léta oporou ofenzivních sil sešívaných. Už jako Slávistu ho teď fanoušci mohou sledovat v reprezentačním dresu.

Mojmír Chytil dýchal už od mala pro Sigmu Olomouc. Přes všechny kategorie se v roce 2018 dostal až do prvního týmu, kdy v 19 debutoval. Starty sbíral, ale klíčové pro něj bylo jeho loňské hostování v Pardubicích, kterým pomáhal první polovinu sezóny, kdy za ně dal 5 gólů v 16 zápasech. Návrat do Sigmy už byl úspěšný. Zejména pak letošní sezóna, kdy byl opravdovou oporou Olomouce a jejím nejlepším střelcem. S 12 góly se řadil mei ty vůbec nejschopnější ligové kanonýry. Za sebou nechal třeba hráče jako Tecl, Olayinka nebo Lingr, které bude mít za úkol nahradit v novém působišti.

Právě do Slavie totiž zamířil. Už v zimě se mluvilo o tom, že Chytilův přesun do Slavie je hotová věc a čekalo se jen na to, kdy se vše potvrdí. Během týdne to přišlo. Slavia oficiálně 24letého útočníka, který má už i 4 starty za český národní tým, představila jako novou posilu. Podpesal do roku 2027. Právě góly hráčů jako Olayinka nebo Lingr bude muset nahradit. Olayinka už podepsal v Srbsku a hlasitě se mluví o přesunu Lingra do Panathinaikosu. Slavia se bude muset na Chytila opravdu spolehnout. Má potenciál na to, aby byl úspěšný.

Kromě Mojmíra Chytila má Slavia údajně pracovat i na transferu Akora Adamse z norského Lillestromu. 23letý útočník z Nigérie je hvězdou norské ligy a každopádně má velký potenciál. Měří 190 centimetrů a je to klasický zabiják do vápna. Otázkou ale je, zda ho Slavia ještě bude potřebovat. Záviset to bude na prodeji. O Adamse měly zájem i Brémy, ale nakonec vybrali jinde. Už jen to ale vypovídá o Adamsově kvalitě. Zároveň by se ale nejednalo o levnou srandu. 23letý střelec 7 gólů v posledních 8 zápasech bude stát okolo 4 milionů eur.

Mojmír Chytil

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články