Zpět na » » Slavia se dnes rozloučila s Peterem Olayinkou. Od klubu dostal originální dar

- Slavia se dnes rozloučila s Peterem Olayinkou. Od klubu dostal originální dar

Slavia se dnes rozloučila s Peterem Olayinkou. Od klubu dostal originální dar © iconsport.photo - Peter Olayinka se dnes dojemně loučil se Slavií

0

Líbilo se

27.05. - Nad hlavu v sešívaném zvedl tituly i poháry. Zahrál si Ligu mistrů a byl ve čtvrtfinále Evropské i Konferenční ligy. V Evropě Slavia nikdy nepoznala lepšího střelce než byl on. Od nové sezóny už ale bude radost rozdávat v pekelném Srbsku v dresu Crvene Zvezdy. Slavia se dnes dojemně rozloučila s Peterem Olayinkou, kterému několik minut ve stoje tleskal celý stadion. Jako klubové legendě.

Petera Olayinku z Nigérie do Evropy přinesl albánský klub Bylis. Přes něj se dostal až do Skenderbeu. V dresu tohoto albánského celku zářil a za 1 milion eur přestoupil do Belgie. Vybral si ho Gent. Jenže za něj neodehrál ani zápas. Zažil povedené hostování v Dukle Praha a Zulte-Waregem. Potom už přišla Slavia. 3,2 milionu eur, což z něj v roce 2018 udělalo nejdražšího hráče klubové historie. Dražší už byl jen Nicolae Stanciu. Ale Nigerijec vše splatil. Za 5 let dal 49 gólů, nad hlavu zvedl 3 tituly a 3x slavil i zisk Mol Cupu.

Vždy slavil jako klíčová postava a miláček fanoušků Slavie. Častokrát jim sice hrál na nervy zbytečným a předvídatelným kličkováním nebo svými blikanci, ale vždy se dokázal na hřišti omluvit svými výkony. Letos se ale rozhodl, že tato sezóna pro něj bude poslední a v létě odejde po konci smlouvy zadarmo. Bude hrát za Crvenu Zvezdu Bělehrad. V lize odehrál 23 zápasů a dal 11 gólů. Slavia vyhrála MOL Cup, ale Olayinka u toho nebyl. Po vypršení trestu za hlavičku do soupeře proti Liberci se zranil a nestihl ani osudové derby na Letné.

S jistotou druhého místa tak přišla Olayinkova rozlučka s fanoušky. Na domácím stadionu a proti Slovácku. Slavia podala skvělý výkon, naopak Slovácko nepředvedlo absolutně nic a z Edenu odjelo s výsledkem 0:4 po 4 gólech Jurečky. Peter Olayinka se opravdu snažil a bylo vidět, že se snažili i jeho spoluhráči. Bohužel se ale ke gólu nedostal a penaltu přenechal Jurečkovi. Od vedení dostal "Olayincup". Trofej vytvořenou přímo pro něj. S fanoušky se dojemně loučil v koruně v klubových barvách. Ti ho odměnili dlouhým a mohutným potleskem ve stoje. Nejen Slavia, ale i celý český fotbal ztrácí skvělého hráče a velkou osobnost.

Peter Olayinka s

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články