Zpět na » » 5 zápasů a 12 gólů. Václav Jurečka je v životní formě

- 5 zápasů a 12 gólů. Václav Jurečka je v životní formě

5 zápasů a 12 gólů. Václav Jurečka je v životní formě © iconsport.photo - Václav Jurečka se dostal do neskutečné střelecké formy

0

Líbilo se

27.05. - První polovina sezóny byla plná pochyb. Spousta zranění a ne příliš oslnivá forma. Nevypadalo to, že Václav Jurečka v Edenu naváže na výkony, které předváděl v dresu Slovácka. Jenže během skupiny o titul se proměnil v útočníka evropských kvalit. Dnes svůj bývalý klub sestřelil 4 góly a stal se tak králem střelců Fortuna Ligy. Jediný zápas ve kterém střelecky mlčel ale rozhodl o titulu.

Václav Jurečka je odchovancem Opavy, za kterou hrál až do roku 2020. Jeho 2 poslední sezóny sice kdovíjak podařené nebyly, ale otevřel si dveře do Slovácka. Po rozkoukávacím půl roce přišla sezóna se 7 góly a hlavně ta minulá, kdy jich dal 16. Končila mu smlouva a Jurečka novou nechtěl podepsat. Vedení to těžce neslo a Jurečka byl chvíli dokonce v nelibosti a mimo sestavu. Jenže brzy si všichni uvědomili, že jeho góly jsou potřeba jako sůl. Jeho rozhodnutí už ale nic nezměnilo a v létě podepsal se Slavií.

A za povedený přestup bychom to nejdříve asi opravdu neoznačili. První polovinu sezóny mu hodně poznamenala zranění. Do zimní přestávky měl na kontě pouhé 3 ligové góly. Ty dal sice během října ve 3 zápasech v řadě, ale jinak nic. Dobře pro něj začal dvougólový rozjezd ligy, pak ale na góly čekal až do dubna. V 6 zápasech dal 3. Do nadstavby šel s 8 brankami. Jenže v ní 4 góly řídil popravu Bohemians a po dvou gólech dal Plzni a Olomouci. Netrefil se jen v jednom utkání. Bohužel pro Slavii to bylo derby na Letné, které rozhodlo o titulu pro Spartu.

Dnes měla Slavia rozlučku se sezónou. Na domácím stadionu přivítala Jurečkův bývalý klub. Se Slováckem ale neměl 28letý útočník žádné slitování. První gól dal z přímého kopu a do poločasu přidal druhý z penalty. Ve druhém poločase využil nabídku Tecla před branku z pravé a Juráska z levé strany. Skóre 4:0 a všechny góly měly stejného autora. Za posledních 5 zápasů dal Václav Jurečka 12 gólů. Neskuečné číslo. Díky svým střeleckým hodům vystřídal na vrcholu tabulky střeců Jakuba Řezníčka a zastavil se na 20 gólech. Brněnský kanonýr Řezníček má ale před sebou ještě poslední zápas se Zlínem.

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články