Zpět na » » Sparta Praha to zvládla. Po bídné remíze se Slováckem slaví titul

- Sparta Praha to zvládla. Po bídné remíze se Slováckem slaví titul

Sparta Praha to zvládla. Po bídné remíze se Slováckem slaví titul © iconsport.photo - Spartě k titulu stačil i matný výkon na Slovácku

0

Líbilo se

23.05. - REVIEW Je to tady. Den na který všichni fanoušci Sparty čekali. Den, kdy můžou letenští nad své hlavy po 9 letech zvednout mistrovský titul a to díky zaváháním Slavie a povedeným derby. Stačil jí k tomu bodový zisk na Slovácku nebo ztráta Slavie v Olomouci. I přes špatný výkon došla k remíze, která jí stačila a může slavit. Sparta Praha - Mistr Fortuna Ligy 2022/23.

FC Slovácko - Sparta Praha 0:0

FC Slovácko: Nguyen - Šimko, Hofmann, Kadlec - Sinyavskyi, Havlík, Kim (71. Daníček), Kalabiška - Brandner (85. Doski), Vecheta, Juroška (71. Mihálik)

Sparta Praha: Kovář - Mejdr (46. Wiesner), Vitík, Panák, Sorensen, Zelený (77. Kamenovič) - Sadílek, Laci, Krejčí - Karabec (60. Daněk), Minchev (84. Schánělec)

První polovina tohoto zápasu byla velmi opatrná. Zatímco v Olomouci stihla Slavia za 6 minut dostat dva góly a do poločasu vyrovnat, v Uherském Hradišti jsme ani neviděli pořádné šance. Spousta soubojů za hranou ze strany Sparty a hašení protiútoků Slovácka na poslední chvíli i za cenu žlutých karet, velké šance prakticky žádné. Na druhé straně v závěru alespoň přišla šance Slovácka, jenže jeden spoluhráč v dobré šanci trefil druhého. Spartě tento výsledek stačil, ale Slovácko jí ukazovalo vykřičník, že tak nemusí zůstat.

Po pár minutách druhé půle jsme mohli vidět první zakončení. Postaral se o něj Minchev. Následovali dva rohové kopy, které nadělaly Slovácku velké problémy. Zejména ten druhý měl vyloženě gólové parametry, když se na zadní tyči zjevil Vitík, jenže netrefil. Slovácko se poté opět dostalo k otěžím zápasu, ale do konce zápasu už až na Doskiho ránu z dálky Kovářovu branku nijak neohrozili. Otočka Slavie v Olomouci už nic neznamenala a Letenští slaví titul. Ten přichází poprvé po 9 letech a ohromná radost a úleva z hráčů i fanoušků na trávníku byla zjevná.

David Suchý / sparta.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Žluté karty? Za co je rozhodčí udílejí, to ví často jen oni sami. I soupeři tím bývají překvapeni, ale pro jistotu bývají zticha.

podnebny
Nejnovější články