Zpět na » » O vydřené výhře Sparty rozhodla kuriózní chyba brankáře Valeše. Titul mají Letenští na dosah

- O vydřené výhře Sparty rozhodla kuriózní chyba brankáře Valeše. Titul mají Letenští na dosah

O vydřené výhře Sparty rozhodla kuriózní chyba brankáře Valeše. Titul mají Letenští na dosah © sparta.cz -

0

Líbilo se

20.05. - V rámci malého pražského derby si Sparta poradila s Bohemians a vyhrála 2:1. Její výkon ale nebyl vůbec dobrý, ke všem třem bodům jí ale významně pomohla hrubá chyba brankáře Valeše.

Sparta podala další z řady nepřesvědčivých výkonů. I přesto, že Pražané nehrají v posledních zápasech příliš dobře, dokáží ze svého výkonu vytěžit naprosté maximum.

Nervózní první poločas nepřinesl příliš mnoho šancí ani na jedné straně. Naopak za zmínku stojí ostrý zákrok Adama Karabce na Josefa Jindřiška, který sudí ocenil pouze žlutou kartou. VAR se však rozhodl jeho vyhodnocení situace respektovat.

V 58. minutě vyprodanou Letnou zcela umlčel projektil odchovance Sparty v barvách Bohemians Adama Jánoše. Parádní trefa z dálky zapadla přesně do pravé šibenice.

Bezzubé Spartě však následně pomohla obrovská chyba brankáře Valeše. Brankář Bohemians si myslel, že hra byla přerušena, takže si chystal míč před sebou na rozehrání. Jenže Jan Kuchta se zorientoval a došlo mu, že může normálně hrát.

Sebral tak míč před opařeným Romanem Valešem, který tak musel zatáhnout za záchrannou brzdu. I u tohoto momentu se dalo hovořit o červené kartě. Rozhodčí Szikszay se ji ale rozhodl opět neudělit.

O proměnění penalty se postaral neomylný Ladislav Krejčí a bylo vyrovnáno. Sparta si však ani po vstřelené brance nedokázala vytvořit výraznější tlak, svoje šance měla také Bohemka.

V 85. minutě se ale Sparta přece jenom dokázala prosadit. Nákop Højera prodloužil Ladislav Krejčí k Janu Kuchtovi, který pak zkušeně překonal Valeše. O vítězi zápasu tak bylo rozhodnuto.

Letenští se nyní nacházejí opravdu v mimořádně výhodné pozici. K zisku titulu jim stačí získat pouze 1 bod z posledních dvou zápasů nebo se spoléhat na jakoukoliv ztrátu Slavie.


Branky: 69. Krejčí (pen.), 85. Kuchta - 58. Jánoš. ŽK: 9. Kairinen, 38. Zelený, 41. Karabec, 41. Kuchta - 14. Jánoš, 56. Kovařík, 57. Prekop, 66. Valeš. Rozhodčí: L. Szikszay - J. Kubr, M. Volf. Návštěva: 17 155.

Sparta: Kovář - Vitík, Panák (62. Laci), Sørensen - Mejdr, Kairinen (46. Sadílek), Krejčí, Zelený (46. Højer) - Karabec (77. Daněk), Kuchta, Minčev (77. Mabil).

Bohemians: Valeš - Hůlka, Křapka, Vondra - Köstl, Jindřišek, Jánoš (75. M. Beran), Kovařík (75. Dostál) - Jan Matoušek (53. Puškáč), Hála (83. Mužík) - Prekop (83. Morávek).

Adam Rýdl / fortunaliga.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články