Zpět na » » Slavia si v derby poradila se Spartou a slaví zisk MOL Cupu

Slavia si v derby poradila se Spartou a slaví zisk MOL Cupu

Slavia si v derby poradila se Spartou a slaví zisk MOL Cupu © slavia.cz - Slavia Praha porazila Spartu a došla si pro MOL Cup

0

Líbilo se

03.05. - REVIEW MOL Cup má v českém fotbale velkou váhu už jen díky místenkám do pohárové Evropy. Letos bylo finále opravdu třaskavé. Nejenže se Sparta se Slavií popere o ligový titul, ale na Letné jí přivítala právě i v dnešním finálovém klání. A šťastná návštěva to nebyla. Slavia si totiž na horké soupeřově půdě se Spartou poradila 2:0 a slaví svůj triumf v MOL Cupu.

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 0:2

Branky: 59. Douděra, 64. Panák (VG)

AC Sparta Praha: Kovář - Wiesner (80. Goljan), Vitík (80. Pavelka), Panák, Krejčí, Zelený (68. Hojer)- Sadílek (68. Laci), Kairinen - Karabec, Kuchta, Haraslín (60. Daněk)

SK Slavia Praha: Kolář - Douděra, Holeš, Ogbu, D. Jurásek (86. Hromada) - M. Jurásek (55. Provod), Traoré (55. Zafeiris), Jurečka, Oscar, Schranz (86. Lingr)- van Buren (80. Tecl)

Toto derby mělo velké tempy už od začátku a bylo to finále poháru jak má být. Ze hry měla více hostující Slavia, ale velké nepřesnosti a zahazování šancí, to její hru charakterizovalo. Matěje Kováře v brance Sparty prověřili Václav Jurečka i David Jurásek. Vytáhnout se ale musel i proti střele Ibrahima Traorého v obří šanci. Záhy se mohl prosadit Adam Karabec ale ve velmi dobré pozici přestřelil. Hra ale místo fotbalu přinášela opravdovou bitvu. Hlavně ze strany Sparty přicházely nevybíravé a hodně ostré fauly.

Druhá půle dlouho moc fotbalu nepřinesla, ale když už, stálo to za to. Po rohovém kopu se balón dostal k Davidu Douděrovi a ten ho nádherně poslal za Kovařova záda. Okamžitě mohlo přijít zvýšení, ale Jurečka vůbec dobře netrefil balón a zasáhl Kovář. Nepřekonal ho Jurečka, ale vlastní stopeři ano. Vitík hlavou po centru Douděry trefil Panáka a Kovář už nestihl zareagovat. Zlobit ale začala i Sparta. Krejčího hlavička se bohužel pro něj zastavila na brankové čáře. Skóre se už neměnilo a Slavia si došla pro svůj historicky sedmý český pohár po výhřě 2:0. Naprosto zaslouženě.

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články