Derby o Prahu končí remízou. Slavia o výhru přišla vlastním gólem v závěru

0
15.04. -
Pro sezónu dost možná klíčové utkání. Zápas s největším jménem a historií u nás. Derby pražských S o klíč k Praze a v dnešním případě o velmi důležité body. Sparta doma přivítala oslabenou Slavii. Ta sice vedla 2:0, ale vedení ve drhé půli prohospodařila a ani pozdní gól Ogbua nezůstal posledním, jelikož v nastavení si dal vlastní gól na 3:3 Aiham Ousou.
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 3:3
Branky: 59. Krejčí z pen., 71. Zelený, 90+3. Ousou (VG), 40. Schranz, 54. Jurečka, 85. Ogbu
AC Sparta Praha: Kovář - Wiesner, Vitík, Sorensen, Krejčí, Zelený (76. Hojer) - Sadílek (81. Laci), Kairinen - Čvančara, Kuchta (81. Mabil), Haraslín (76. Minchev)
SK Slavia Praha: Kolář - Masopust, Ogbu (87. Kričfaluši), Ousou, Oscar - Pech (46. M. Jurásek), Provod (70. Traoré), Holeš - Schranz (84. Hronek), van Buren, Jurečka (84. Tecl)
První čtvrthodina hry byla celkem vyrovnaná. Práci měl hlavně Matěj Kovář, který likvidoval pokusy Jurečky a Schranze, ačkoliv díky ofsajdu ani nemusel. Na druhé straně se většinou balón ke Kolářovi nedostal zásluhou obránců, které hodně zkoušeli ofenzivní sparťanská esa. Když se k zakončení ve fantastické pozici dostal Jan Kuchta, i díky tlaku Ogbua selhal. Po slávistickém brejku ale skvěle nacentroval Václav Jurečka a Ivan Schranz se dokázal prosadit do prázdné branky. Slavia si ve zbytku poločasu udržela vedení.
Ve druhém poločase se prakticky nic nezměnilo. Obránci Slavie fantasticky drželi na uzdě Kuchtu se Čvančarou, kteří nezmohli prakticky nic. Naopak přišel van Burenem vybojovaný míč, centr Masopusta a přiťuknutí Juráska Jurečkovi, který se z blízka nemýlil a navýšil vedení sešívaných. Prakticky ihned po gólu ale Masopust fauloval Haraslína a Sparta dostala penaltu. K té se postavil Ladislav Krejčí. Mladý sparťanský kapitán se nemýlil, i když byl Ondřej Kolář hodně blízko. Záhy mohlo přijít srovnání od Haraslína, ale 1na1 s Kolářem neuspěl. Opět propadl Ousou.
Gól měl na hlavě Jan Kuchta. Ex-slávistický kanonýr si ale vylámal zuby na skvělém Kolářovi. Mohlo ho to málem mrzet. Kovář na druhé straně špatně rozehrál a Slavia vedená Oscarem šla do útoku. Naštěstí pro Spartu ale van Burenova rána skončila na Sorensenových zádech. Gól visel ve vzduchu a přišel od Sparty. Kolář sice Čvančaru fantasticky vychytal, ale z bezprostřední blízkosti dorážel Zelený. Obří příležitost měl Petr Hronek, ale Matěj Kovář ho famózně vychytal. Z následného rohového kopu se ale prosadil fantastický stoper Igoh Ogbu.
Hrdinou se ale nakonec nigerijský stoper nestal. Jeho slabší kolega Ousou si do vlastní branky kopnull prudký Hojerův centr a srovnal na konečných 3:3. V boji o titul tedy moudřejší nejsme. Sparta stále vede o 2 body a rozhodnou další utkání a samozřejmě je před námi i další vzájemné utkání. Ukázalo se ale, že jakmile se Sparta utká se soupeřem těžkého kalibru, zas tak suverénní není. Nutno ale ocenit výkon Slavie, která i přes spoustu absencí a roli outsidera bojovala neskutečně a zejména se musí vyzdvihnout famózní Ogbu, jenž častokrát hasil za Ousoua.
David Suchý / sparta.cz
- Ballkani – Plzeň: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sheriff – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Real Betis: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód 2023 – BETMAX : Bonus až 3350 Kč
- Real Madrid – Neapol: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AC Milán – Dortmund: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Lipsko: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Juventus – Inter: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Tottenham – Aston Villa: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Newcastle – Chelsea: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Monako: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Česko – Moldavsko: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Polsko – Česko: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Olomouc – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
-
Stane se z Interu Miami Barcelona...
MLS je již tradičně považovaná za ligu pro evropské hráče blížící se konci svých kariér, nyní ale zažívá výrazný... -
Jude Bellingham překonal rekord,...
Jude Bellingham, dvacetiletý talentovaný fotbalista, opět skóroval, když Real Madrid zdolal Neapol 4:2 na stadionu Santiago... -
Problémový Nizozemec Ihattaren do...
Platil za jednoho z největších talentů nizozemského fotbalu. Někteří z vás si ho pamatují jako hráče PSV nebo jak rozvázal... -
Nečekaný ofenzivní duet Guirassy a...
Pro mnohé experty i fanoušky něco nemyslitelného. Stuttgart se místo obvyklých bojů o záchranu nachází na opačném pólu... -
Přestupové spekulace: Nový zájemce...
Přestupové spekulace nikdy neutichají, a proto vám přinášíme další pokračování v této rubrice. Mikel Arteta zvažuje... -
Nový stoper pro Manchester United?...
Obránce navíc je pro Manchester United skutečně povinností. Už v lednu se údajně bude snažit o příchod nějaké posily a... -
Harry Maguire je nominován na hráče...
Harry Maguire už se zdál být skutečně odepsanou postavou. Jenomže zranění Lisandra Martíneze i Raphaela Varaneho ho před...
© 2023 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal