Zpět na » » Zemřel legendární hráč a trenér Slavie František Cipro

- Zemřel legendární hráč a trenér Slavie František Cipro

Zemřel legendární hráč a trenér Slavie František Cipro © slavia.cz - Dnes zemřel legendární František Cipro

0

Líbilo se

07.02. - Legendární hráč a legendární kouč. Tak bychom mohli označit Františka Cipra, jenž se pro Slavii stal mužem, na kterého se nikdy nezapomene díky úspěchům, kterých s klubem dosáhl. Bohužel dnes přišla smutná zpráva. Po dlouhém boji s nemocí dnes pan Cipro ve věku 75 let zemřel. Netruchlí jen Slavia, ale celý český fotbal, který jako trenér posunul.

Jako hráč odehrál nejvíce zápasů v sešívaném. Do Slavie přišel v roce 1971 z klubu TJ Gottwaldov. Tehdy byla éra Sparty, takže příliš velkých úspěchů na domácí scéně nedosáhl. Během 9 let se ale stal legendou a jako výborný obránce odkopal přes 200 utkání. Po konci hráčské kariéry se vrhl na trenéřinu. Přes Brno, kyperský Limassol a Blšany se v roce 1995 vrátil jako trenér do Slavie a pro klub získal první titul po 49 letech. Pro reprezentaci vypiplal hvězdy jako Suchopárek, Bejbl, Kuka nebo Poborský. Do klubu se po odchodu v roce 1997 ještě vrátil. Trénoval třeba i Viktorii Plzeň.

Naposledy byl na trenérské lavičce v roce 2015 a to konkrétně na té Českých Budějovic. V posledních letech už si užíval zaslouženého fotbalového důchodu. Ve Slavii ho dodnes považují za jednu z nejdůležitějších postav klubové historie, právě díky titulu z roku 1996. Bohužel ale před dvěma lety slyšel diagnózu o rakovině tlustého střeva a podstoupil operaci. Dnes srdce 75letého kouče mistrů naší ligy z roku 1996 dotlouklo. Upřímnou soustarst rodině.

David Suchý / slavia.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články