Zpět na » » Pardubice pokřtily nový stadion dobrým výkonem proti Slavii. Na body ale nestačil

- Pardubice pokřtily nový stadion dobrým výkonem proti Slavii. Na body ale nestačil

Pardubice pokřtily nový stadion dobrým výkonem proti Slavii. Na body ale nestačil © slavia.cz - Historicky první gól na novém stadionu dal slávista Jurečka

0

Líbilo se

04.02. - REVIEW Od doby, kdy Pardubice postoupily mezi ligovou elitu, hráli perníkáři své domácí zápasy v pražském ďolíčku. Nyní se konečně mohli nazývat domácími po právu. A historicky první soupeř na novém svatostánku byla rovnou pražská Slavia. A ta to na východě Čech neměla jednoduché. Nakonec to ale k výhře stačilo a Pardubice při své premiéře na novém stadionu prohrály 0:2.

FK Pardubice - SK Slavia Praha 0:2

Branky: 19. Jurečka z pen., 90+6. Olayinka

Pardubice jsou v lize poslední a o udržení bude tvrdý boj, ale proti Slavii ze začátku outsider nehrál vůbec zle. Aktivní byl hlavně obránce Dominik Kostka. Peter Olyainka měl s jeho bráněním problém, stejně tak Jurásek. Dobrou příležitost měl po skvělé zahraném rohu další obránce Martin Chlumecký. Kolář byl připraven. Aktivní Kostka pak zahrál rukou a následnou penaltu s klidem proměnil Jurečka. Slavia se začínala více dostávat do šancí. Pardubice to měli s bráněním těžké. Zkušený brankář Florin Nita byl ale proti sešívaným pokusům úspěšný.

Kostka chtěl odčinit svou chybu, po které byla zahrána Jurečkova penalta. Efektně i efektivně přes hlavu obhodil Olayinku a utíkal mu přes celou slávistickou polovinu. 26letý bek ale zakončil velmi špatně a Kolář byl bez práce. Na druhé straně hrál velmi dobře Mick Van Buren. Ani jeho a ani rána Juráska kterou připravil však na Nitu neletěly. Jeho zakončení ve skluzu, už ale vychytat musel.

Vyprodaný pardubický stadion

Pardubičtí se sympaticky jevili i na začátku druhé půle. Technická rána Hlavatého skončila na tyči. Ondřej Kolář se za ní jen ohlížel. Slavia se dále snažila své vedení zdvojnásobit, ale neúspěšně. Naopak v defenzivní fázi měla častokrát více štěstí než rozumu a mohla děkovat Ondřeji Kolářovi. Ten fantasticky zasáhl poté, co před něj obrana pustila Brazilce Limu.

Slavii na samotném kocni oslabil po úplně zbytečné druhé žluté kartě Aiham Ousou. Na hřiště se vrátil dříve, než mu bylo dovoleno. Pro něj již čtvrté vyloučení ve Slavii. Pardubice ale nakonec výsledek ubránit dokázala a po velkém pardubickém tlaku dokázal po samostatném úniku zápas definitivně rozhodnout Peter Olyainka. Pardubice tak při premiéře na novém domácím stadionu prohrály, ale ukázaly, že s bojem o záchranut o myslí vážně.

David Suchý / slavia.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 05.02. Odpovědět

ta klec na pologramotné burany z ostravy nemá chybu Smajlík 3 Smajlík 3

Wazz
Nejnovější články