Zpět na » » Fabrizio Romano oznamuje možnou posilu Slavie. Do Edenu míří 19letý Nor Zafeiris

Fabrizio Romano oznamuje možnou posilu Slavie. Do Edenu míří 19letý Nor Zafeiris

Fabrizio Romano oznamuje možnou posilu Slavie. Do Edenu míří 19letý Nor Zafeiris © twitter.com - Christos Zafeiris by měl zamířit do Slavie za 3 miliony eur

0

Líbilo se

27.01. - Již jsme zvyklí, že Fabrizio Romano oznamuje jako první největší přestupy těch největších klubů. Ať už se jedná o Cristiana Ronalda, Erlinga Haalanda nebo Kyliana Mbappého. Že by ale byl zaměřený i na české prostředí, na to zvyklí nejsme. Světově uznávaný italský novinář oznamuje, že Slavia dotahuje příchod Christose Zafeirise. Mladý norský záložník by měl sešívané stát až 3 miliony eur.

Pro české fanoušky je jméno Christos Zafeiris určitě neznámé. Už podle jména poznáme, že kořeny má Zafeiris v Řecku, kde hrál do roku 2011 a odehrál 3 zápasy za jeho reprezentaci do 16 let. Od roku 2021 působí v norském Haugesundu, kde se po hostování v Grorudu zabydlel v základní sestavě a v letošním ročníku patřil mezi vůbec nejlepší středopolaře norské ligy. Za 29 zápasů dal 4 góly a na 5 jich nahrál. Na 19letého hráče to nejsou špatná čísla. Má skvělou techniku a jeho příchod by žrejmě měl znamenat, že návratu Nica Stancia se nedočkáme. Zafeiris je mu totiž herně velmi podobný.

S klubem Haugesund prý Slavia jednala už delší dobu a ujala se nakonec až nabídka okolo 3 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 75 milionů korun. Nebude se tedy rozhodně jednat o levný přestup. Vypadá to navíc, že Slavia se na Norsko zaměřila. Tento 19letý talent je totiž už druhou posilou, kterou sešívaní z této země přivádí v tomto přestupovém okně. Tou první je stoper Igoh Ogbu. Do Edenu přišel i záložník David Pech, útočník Babacar Sy a další na pořadu dne je ještě útočník Mojmír Chytil z Olomouce.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články