Zpět na » » Slávistická hvězdička Usor bude hostovat v Linzi

- Slávistická hvězdička Usor bude hostovat v Linzi

Slávistická hvězdička Usor bude hostovat v Linzi © lask.at - Moses Usor bude hrát v Rakousku za Linz

0

Líbilo se

19.01. - Dovolím si ho označit za jednoho z vůbec nejlepších hráčů Slavie v této sezóně. Jeho zápal, technické dovednosti, myšlení a tah na branku, to je něco neskutečného. Jenže v boji o mistrovský titul už Moses Usor Slavii nepomůže. 20letý Nigerijec míří na hostování s opcí do rakouského Linzu. Je tedy dost možné, že kometu této sezóny už v sešívaném nikdy neuvidíme.

Moses Usor byl letos jako přízrak. Začal s prvním týmem přípravu, kde předváděl velmi dobré výkony, dal pár gólů a patřil mezi nejlepší. Jindřich Trpišovský dal opoře béčka šanci hned v prvních duelech Fortuna Ligy i v kvalifikačních duelech o pohárovou Evropu. Moses Usor se mu jak se patří odvděčil. Ve všech soutěžích dal 6 gólů a patřil mezi nejlepší hráče Slavie. Číšel z něj obří potenciál. Fanoušci si ho ihned zamilovali, a tak je nová zpráva zasáhla.

Do jarního boje o titul totiž hbitý křídelník Slavii nepomůže. Po půl roce v prvním týmu se rozhodl, že rovnou zkusí zahraniční angažmá. Hostovat bude v rakouském celku LASK Linz. Hostování bude trvat přesně rok a součástí je opce. Do aktuálně třetího týmu tamní ligy ho ale Slavie nepouští s těžkým srdcem. Trenéři prý chtějí, aby více prostoru dostal Matěj Jurásek, kterému bere Usor místo v sestavě. Typologicky jsou prý tito dva + Ewerton podobní a Usorův odchod by tým neměl tolik bolet. V létě navíc klub zadarmo opustí Peter Olayinka, který se přesune do Srbska.

David Suchý / lask.at

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články