Zpět na » » Sparta představila 2 posily z nejlepších evropských lig. Přichází záložník Laci a stoper Kamenovič

- Sparta představila 2 posily z nejlepších evropských lig. Přichází záložník Laci a stoper Kamenovič

Sparta představila 2 posily z nejlepších evropských lig. Přichází záložník Laci a stoper Kamenovič © sparta.cz - Nová posila Sparty Dimitrije Kamenovič

0

Líbilo se

30.12. - Viktoria Plzeň už své dvě zajímavé posily ohlásila a pozadu nechce zůstat ani Sparta, která lovila v top 5 ligách. Z francouzského Ajaccia přichází reprezentant Albánie Qazim Laci a z italského Lazia srbský stoper Dimitrije Kamenovič. Oba hráči by měli být pro celek z Letné výrazným posilněním v cestě za stíhací jízdou Slavie a Plzně. Již dříve byl představen Michal Ševčík.

První ohlášenou posilou byl Qazim Laci. Ačkoliv je rodákem z Albánie, s fotbalem začínal v Řecku, kam se s rodiči přestěhoval. A začínal rovnou v největším řeckém klubu, v Olympiakosu. V prvním týmu se ale nikdy neprosadil a lepší to nebylo ani na hostování v Apoeli a Levadiakosu. Našel se až ve francouzském celku AC Ajaccio. Během šesti sezón si připsal takřka 160 startů a vloni vybojoval postup do Ligue 1. Tam už ale nedostával tolik příležitostí jako v minulých letech, a tak je pro něj odchod tam, kde bude hrát logickou volbou. Je mu přitom stále jen 26 let.

Příchodem Qazima získáváme středního záložníka, který svou odlišnou typologií výborně doplní naši stávající středovou řadu a trenérovi dá širokou škálu možností v ose mužstva. Reprezentant své země, který je zvyklý na fyzicky náročné zápasy ze dvou nejvyšších francouzských soutěží. Je technicky vybavený, dokáže měnit tempo hry, zrychlovat ji a i z hloubky pole se dostat do soupeřova vápna. Dobře dostupuje a má vítěznou mentalitu,“ popsal Albánce Tomáš Rosický.

Qazim Laci

To Dimitrije Kamenovič je ještě o 4 roky mladší borec. 188 centimetrů vysoký stoper s fotbalem začínal v srbském Čukarički. V prvním týmu nastupoval od svých 18 let a vypracoval se v oporu. Před minulou sezónou po výborné sezóně doma v Srbsku zakotvil v Itálii, kde si ho vybralo Lazio Řím. Tam ho ale kouč Sarri pro první polovinu sezóny neregistroval kvůli pravidlu o cizincích a tak si debut odbyl až v posledním kole soutěže. Šanci nedostal ani v letošní sezóně. Hostování je pro něj ideální možností. Sparta mu bude platit pouze jeho smluvený plat. Lazio ho půjčilo zadarmo.

Fyzické dispozice, variace přihrávek, důraz a síla ve vzduchu. To jsou atributy, které Dimitrije zdobí a díky kterým rozšiřuje naše obranné řady. Je stále mladý, a má tak velký potenciál se zlepšovat a rozvíjet,“ řekl o nové akvizici Tomáš Rosický.

Dimitrije Kamenovič

David Suchý / sparta.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články