Zpět na » » V prvním derby sezóny bylo hotovo po poločase. Slavia přejela Spartu 4:0

- V prvním derby sezóny bylo hotovo po poločase. Slavia přejela Spartu 4:0

V prvním derby sezóny bylo hotovo po poločase. Slavia přejela Spartu 4:0 © slavia.cz - Krásným gólem se blýskl Jakub Hromada

0

23.10. - REVIEW První derby pražských S je za námi! Čekali jsme vyrovnanou bitvu. Sparta se v posledních kolech vybičovala k celkem solidním výkonům a Slavia naopak v poslední době nebyla stoprocentní. Favorit tu tedy vyloženě nebyl. Sešívaní ale rozmetali všechny predikce a Spartu přejeli 4:0 už v prvním poločase.

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 4:0

Branky: 5. Jurečka, 12. Hromada, 30. Masopust, 45+3. Olayinka

SK Slavia Praha: Kolář - Masopust, Ousou, Kacharaba, Jurásek - Douděra (66. Usor), Hromada (74. Tiehi), Lingr (89. Ewerton), Oscar (89. Kričfaluši) - Jurečka (74. Tecl)

AC Sparta Praha: Kovář - Mejdr, Vitík, Sorensen, Hojer - Wiesner (39. Minchev), Pavelka, Sadílek (60. Zelený), Daněk (39. Karabec), Haraslín (60. Čvančara) - Kuchta (74. Sáček)

O tom jaké tyto derby jsou vypověděly již první minuty. Strhla se řetězová reakce. Ošklivým šlapákem poslal Olayinku k zemi Daněk a Daňka Lukáš Masopust. Zdálo se tedy, že jak už je poslední dobou zvykem, derby bude více než o fotbale a krásných akcích o výkonu rozhodčího, faulech, trestech a hře na nervy.

Jenže po těchto incidentech přišla první důležitá událost. Mladý Vitík za sebe pustil Vácalava Jurečku a ten Kováře bez problémů překonal. Vitík měl ze své velké hrubky nahlodané nervy celý zápas. Za dalších 7 minut přidal druhou trefu Jakub Hromada. Jeho rána zpoza vápna skončila přesně v růžku branky. Kovář jen sledoval. V roli diváka byl i u třetího gólu. Po závaru ve vápně do odkryté části branky dával Lukáš Masopust. Kovář znovu bez snahy jít po míči. A čtvrtý gól do šatny přidal Peter Olayinka. Jeden ze sparťanů vracel nepochopitelně před vlastní vápno, balón ukořistil Jurečka a Nigerijci nabídl gólovku, která se neodmítá. Matěj Kovář tentokráte nechal mezeru mezi nohama. Poločas s hororovým skóre pro Spartu 0:4.

Druhý poločas už byl o něčem jiném. Šance už prakticky nebyly ani na jedné straně. Kolářovi tak zůstala práce pouze z Kuchtovy střely v prvním poločase, jinak se nudil. I Slavia ale zvolnila tempo a takticky derby dohrávala. Hráči SKS podali fantastický výkon a nenechali rivala s výsledkem cokoliv udělat. Příšerné chyby Spartu potopily a Slavia v prvním derby sezóny vítězí 4:0.