Zpět na » » Pavel Vrba končí v Baníku Ostrava

Pavel Vrba končí v Baníku Ostrava

Pavel Vrba končí v Baníku Ostrava © fcb.cz - Pavel Vrba v Ostravě dopracoval

0

Líbilo se

10.10. - Z úspěšného kouče, který nepozvedl jen Viktorii Plzeň, ale celý český fotbal se stal kouč, který na svých posledních 3 štacích skončil po neuspokojivých výsledcích jako velké jméno, které ale očekávání rozhodně nenaplnilo. Po otřesném staru Baníku Ostrava do sezóny na jeho lavičce končí Pavel Vrba.

Pavel Vrba si jménu udělal už na Slovensku. Slavil úspěchy jako trenér Žiliny. Stal se s ní slovenským šampionem a z týmu okolo mladíků Pekaríka, Hubočana nebo Šestáka se v roce 2008 vydal do Viktorie Plzeň a začal budovat tým, který se stal základem i pro reprezentační tým. Odkoučoval 203 zápasů, vyhrál 2 tituly a z borců jako Darida, Jiráček nebo Pilař udělal hráče pro velké evropské soutěže. Došel i do Ligy Mistrů. 2 roky vedl reprezentaci a přes Rusko se vrátil do Plzně, kde slavil další titul.

V roce 2019 odešel do Bulharska a tím jeho úspěchy končí. Dlouho tam nevydržel a po kratší pauze podepsal ve Spartě. Očekávání ale nesplnil a po sezóně si mohl hledat nový klub. Vrátil se do Baníku, kde kdysi začínal a oslavil titul. Tam ale jeho práce končí velmi brzy. Odkoučoval 12 utkání a vedení mu řeklo nashle.

Baník je na 14. místě tabulky s 11 body. Hůře na tom je pouze Zlín a s 6 body poslední Pardubice. A to prostě klub nemůže tolerovat ani od někoho jako je Pavel Vrba, který do Ostravy přicházel s velkým očekáváním. Že bude všemu konec už po 11 kolech, to asi nikdo nečekal. Navíc málem vypadl z MOL Cupu. S Kroměříží hrající MSFL Baník vyhrál až na penalty. Klub nyní povedou dosavadní asistenti Jan Baránek a David Oulehla.

David Suchý / fcb.cz

Nejnovější články