Zpět na » » 900. utkání Sparty v lize přineslo vysokou výhru nad Zbrojovkou

- 900. utkání Sparty v lize přineslo vysokou výhru nad Zbrojovkou

900. utkání Sparty v lize přineslo vysokou výhru nad Zbrojovkou © sparta.cz - Ladislav Krejčí pomohl k výhře 2 góly, které neslavil

0

09.10. - REVIEW 900. utkání v samostatné české lize je pořádný milník a Sparta ho chtěla v Brně pořádně oslavit. Sparta po pěti remízách dokázala zvítězit až v minulém kole proti Hradci Králové. Přesto se v lize drží na 3. místě. Zbrojovka je sice v tabulce sedmá, ale i tak se jedná o až nad očekávání dobrý start nováčka. Vždy vyhrocený zápas nakonec svěřenci Priskeho dovedli do vítězného konce. Sparta vyhrála 4:0.

První práci měl Martin Berkovec už po 8 minutách hry. Tečovaný centr dánského beka Hojera musel skvělým zákrokem odklízet. Ale nebyl to celý zápas v režii Sparty. Zbrojovka si šance dokázala utvářet, ale bohužel je nedokázala proměnit. Ve velké šanci vedle mířil Jan Hladík. Brno to mohlo mrzet. Granečný ve vápně fauloval Wiesnera a z pokutového kopu se prosadil Ladislav Krejčí mladší. Gól z úcty ke klubu, který ho vychoval neslavil. Do poločasu druhý gól přidal Jan Kuchta, kterého našel výborný Hojer a hlavou přehodil Berkovce.

Ve druhém poločase dělalo Brno Spartě poměrně velké problémy. Sérii šťastných zákroků ale předvedl Matěj Kovář a skóre se neměnilo. I když k tomu měli Fousek a Alli poměrně blízko. Obrovskou šanci pak na druhé straně spálil i Tomáš Wiesner. Neúspěch ale odčinil Ladislav Krejčí mladší, který hlavou potřetí překonal odchovance Slavie Martina Berkovce. Na gól mu nahrál kdo jiný než Casper Hojer. Sympatická byla aktivita střídajícího Ondřeje Pachlopníka, který se vrátil po dlouhém zranění a odehrál celou druhou půli. Ani ta ale nic nepřinesla a tak se v osmé minutě nastavení podruhé v zápase trefil i Jan Kuchta a uzavřel na konečných 4:0 pro Spartu.