Zpět na » » Plzeň přejela oslabenou Slavii 3:0 a jde do čela soutěže

- Plzeň přejela oslabenou Slavii 3:0 a jde do čela soutěže

Plzeň přejela oslabenou Slavii 3:0 a jde do čela soutěže © fcviktoria.cz - Skóre otevíral Tomáš Chorý

0

Líbilo se

19.09. - REVIEW Zápas Plzně se Slavií je v současné době asi největší zápas, jaký můžeme v českém fotbale sledovat. Viktoria vloni ukončila tříleté sešívané kralování a na trůn usedla znovu ona. Dostala se do Ligy Mistrů a v současné době je největším českým klubem. Včerejší zápas byl pro tabulkové postavení klíčový. Bodový stav byl srovnán, ale Slavia díky skóre vedla. Viktoria měla zápas k dobru. Tento stav už ale neplatí. Plzeň Slavii porazila bez problémů 3:0.

Směr zápasu udal už na začátku 2. minuty stoper Eduardo Santos. Trestuhodně za sebe pustil Jhona Mosqueru a ten padl k zemi. Šel sice hodně ochotně, ale penalta to byla naprosto jasná. Než aby Santos svou chybu napravil čistě, postavil Plzeň hned na začátku do obrovské příležitosti a vzhledem k tomu, že uviděl červenou kartu, tak i do početní výhody. Penaltu proměnil Tomáš Chorý.

Kolumbijec Mosquera byl nadále velmi výraznou a důležitou postavu. 32letý záložník po asistenci Jemelky zvyšoval na 2:0. A Slavia mohla děkovat fotbalovému bohu poté, co Pilař trefil ve velké příležitosti jen Mandouse.

Po změně stran ale přeci jen zvýšil na 3:0 skvělý Adam Vlkanova. Posila z Hradce Králové ale díky offsidu ještě bude muset na svůj první plzeňský gól dále čekat. Chuť si spravil alespoň asistencí na Lukáše Kalvacha. Ten si míč nachystal daleko před vápnem a přesnou přízemní střelou zvýšil na konečných 3:0.

Slavia nepodala výkon hodný vyzyvatele mistrovské Plzně a pokud bude chtít na mistrovskou trofej alespoň pomýšlet, měla by zvládat zápasy nejen se soupeři typu Pardubice nebo Zlín, ale i s nejlepšími týmy v soutěži, což zatím nezvládla. Zvítězit nedokázala ani se Slováckem a prohru 0: 3 s Plzní, může brát jako potupu. Naopak Plzeň jen potvrdila to, že v českém fotbale není v současné době lepšího celku.

David Suchý / fcviktoria.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články