Zpět na » » Plzeň doma přivítá Slavii. Potvrdí sešívání střeleckou formu?

Plzeň doma přivítá Slavii. Potvrdí sešívání střeleckou formu?

Plzeň doma přivítá Slavii. Potvrdí sešívání střeleckou formu? © fcviktoria.cz - Dnes nás čeká boj o první místo

0

Líbilo se

18.09. - PREVIEW Bylo to právě vzájemné měření sil, které minulou sezónu rozhodlo o titulu. Viktoria Plzeň slavila a zahájila tak jízdu až do základních skupin Ligy Mistrů. Slavia se musela spokojit s Konferenční ligou a za žádnou cenu nechce dovolit další selhání v lize, které by jí o ligový titul na více než na 1 rok připravilo poprvé od roku 2016, kdy druhý titul v řadě slavila také právě Plzeň. Dnes má tým trenéra Trpišovského udělat první velký krok.

Viktoria zatím prožívá skvělou sezónu. V lize je na druhém místě, ale pouze o skóre za Slavií. A důležité je, že má také o zápas méně, než pražský klub. Zaváhání přišlo v lize jen jedinkrát. A to hned v prvním kole. Plzeň tehdy remizovala s Teplicemi 2:2. Od té doby všechno vyhrála. Typickým jednogólovým rozdílem zvítězila rovnou 5x ze 7 případů. Nejlepším střelcem je dvojice Chorý-Mosquera. Oba dva mají na kontě 3 branky.

To Slavia s výhrami o gól neztrácí čas. Za 8 utkání vstřelila neuvěřitelných 31 gólů. To je o 16 gólů více, než vstřelilo Brno a Liberec, kteří mají druhou nejlepší ofenzivu soutěže. Mají 15 vstřelených gólů. Do obrovské formy se dostal Stanislav Tecl. Konečně začal své šance proměňovat a zavřel pusu kritikům. Dal 8 gólů a je aktuálně nejlepším střelcem soutěže. Vedle něho září i David Jurásek, jenž si včetně bojů v Evropě připsal už 7 asistencí v 11 zápasech. Z toho 4 byly v lize. Fantastický je i Moses Usor, který je další africkou hvězdou. V lize se trefil 4x.

Slavia se spoléhá na Stanislava Tecla

Slavia porazila o 3 góly Zlín, o 7 gólů Pardubice, o 4 góly Brno, o 6 gólů Teplice a naposledy o 5 gólů České Budějovice. Chuť ofenzivní letky Slavie je obrovská a každý soupeř je prakticky v roli diváka. Jenže když došlo na lámání chleba, tedy zápas se Slováckem a zápasy v Konferenční lize, Slavia si většinou nevěděla rady. Plzeň má skvělou defenzivu a žádná velká okýnka jako ostatní soupeři, kteří hráli tak, že nemají co ztratit, Slavii nenechá. Trpišovský bude muset na účastníka Ligy Mistrů něco pořádného vymyslet. Těžko odhadovat favorita zápasu, i když kurzy jasně favorizují sešívané.

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články