Zpět na » » Ze Slavie na hostování odchází Daniel Fila a Matěj Valenta

- Ze Slavie na hostování odchází Daniel Fila a Matěj Valenta

Ze Slavie na hostování odchází Daniel Fila a Matěj Valenta © slavia.cz - Daniel Fila bude hostovat v Teplicích

0

Líbilo se

02.09. - Okolo Slavie je v posledních dnech rušno. Kromě podpisu 18letého útočníka Ebrimy Singhateha z Paide se vedení rozhodl i pro zúžení kádru pro podzimní část sezóny. Odnesli to mladíci Daniel Fila a Matěj Valenta. Zatímco Fila bude jednou z hlavních útočných zbraní Teplic, nedávná posila z Budějovic Valenta bude sbírat starty za Slovan Liberec.

Oba dva hráči, kterých se odchod týká by si v současném kádru Slavie zřejmě moc minut nepřipsali. Daniel Fila přišel za velké peníze z Mladé Boleslavi, ale zatím neukázal proč. Chybí mu klid a kvalita v zakončení. Přitom třeba za reprezentační U21 dokonale ukázal, co v něm je. Trefil se dvakrát v 16 zápasech. 20letý talentovaný útočník tak bude moci svůj potenciál naplno ukázat v Teplicích. Pro trenéra Jarošíka bude Fila velkou posilou a měl by zapadnout do základní sestavy.

To Matěj Valenta zatím měl mnohem méně prostoru na to, ukázat co v něm je, Po příchodu z Českých Budějovic se slávistický odchovanec představil ve dvou zápasech, a to v předkole Konferenční ligy proti St.Josephs, kdy naskočil do obou zápasů. Zůstávat ve Slavii by tak pro něho moc smyslu nemělo a ve Slavii doufají, že v Liberci naváže na své výkony z předešlého angažmá.

Cesta z Prahy do Liberce je slávistům velmi dobře známá a v současném kádru Slovanu najdeme hned 6 hostujících právě ze Slavie. Kromě Valenty to jsou i Van Buren, Matoušek, Talovjerov, Prebsl a gólman Stejskal. Na přestup dorazil Lukáš Červ, na kterého má Slavie klauzuli zpětného odkupu.

David Suchý / slavia.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články