Zpět na » » Po konci v Augsburgu se Jan Morávek vrací do Bohemians. Plní svůj 13 let starý slib

- Po konci v Augsburgu se Jan Morávek vrací do Bohemians. Plní svůj 13 let starý slib

Po konci v Augsburgu se Jan Morávek vrací do Bohemians. Plní svůj 13 let starý slib © bohemians.cz - Po 13 letech Jan Morávek plní svůj slib a vrací se do Bohemians

0

Líbilo se

15.08. - Ačkoliv Bohemians nejsou týmem, který by se chtěl prát o titul, nebo bojovat v evropských pohárech, díky svému velkému jménu, rodinné atmosféře klubu a velké historii dokáže vždy přilákat velká jména českého fotbalu, která dokázali ledasco. Za klokany v současné době nastupují třeba Ondřej Petrák, Tomáš Necid nebo pětinásobný mistr ligy Jan Kovařík. Nově Bohemka přivádí posilu přímo z Bundesligy. Po 13 letech se vrací odchovanec Jan Morávek.

Když v roce 2009 Bohemians opouštěl za 1,5 milionu eur tehdy 19letý Jan Morávek a podepisoval v Schalke 04, v jehož dresu tehdy hráli hráči jako Neuer, Rakitič nebo Kurányi, nikdo asi nečekal, že v Německu stráví dlouhých 13 let. V Gelsenkirchenu poprvé okusil Bundesligu i evropské poháry pod trenérem Rangnickem. Prospělo mu i hostování v Kaiserslauternu. V Schalke ale nadále budoucnost neměl a přes hostování se usadil v Augsburgu. Psal se rok 2012.

Od onoho roku se Morávek fotbalu věnoval právě v tamním FC Augsburg. Bohužel ale většinu své kariéry musel snášet zranění a bylo vzácnější, když hrál, než když byl na marodce. Dohromady vynechal kvůli zdravotním obtížím 140 zápasů jen v Augsburgu. Pár zápasů vynechal i předtím v Schalke a Kaiserslauternu. Kromě svého prvního ročníku v klubu odehrál paradoxně nejvíce zápasů v minulé sezóně, kdy se zdál být odepsaný. Zvládl ale odehrát 17 zápasů.

Novou smlouvu nepodepsal a po 10 letech a 132 zápasech se stal volným hráčem. Trojnásobný reprezentant prý při svém odchodu z Bohemians slíbil, že až bude správný čas, vrátí se. To splnil a již ve 32 letech je zpět doma. Trojnásobný reprezentant ale bude potřebovat čas, aby se dostal do zápasové kondice.

Klub i liga získali zajímavé jméno a my fanoušci takové návraty velmi rádi vidíme. V to, že Morávkovi vydrží zdraví, ale můžeme jen doufat. Bohemians po třech kolech shlížejí na tabulku ze samotného vrcholu a Morávek má rozhodně kvality na to, aby svému klubu pomohl k udržení slibné formy. Minimálně jeho velké zkušenosti budou přínosem do kabiny a mladší hráči budou mít vedle sebe další vzor.

David Suchý / bohemians.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články