Zpět na » » Jakub Jankto bude hostovat ve Spartě. Vzhledem k jeho nedávným prohlášením a slávistické minulosti je terčem kritiky

- Jakub Jankto bude hostovat ve Spartě. Vzhledem k jeho nedávným prohlášením a slávistické minulosti je terčem kritiky

Jakub Jankto bude hostovat ve Spartě. Vzhledem k jeho nedávným prohlášením a slávistické minulosti je terčem kritiky © sparta.cz - Jakub Jankto je novou posilou Sparty

1

Líbilo se

10.08. - Letošní přestupové období letenských rozhodně nenechává fanoušky Slavie klidnými. Velkou kritiku schytal již útočník Jan Kuchta, který ještě před rokem dres sešívaných oblékal. Nyní Sparta z Getafe přivádí Jakuba Jankta, odchovance Slavie, který nedávno prohlásil, že věrnost je jednou z jeho nejvyšších hodnot a proto by nabídku Sparty nikdy nepřijal. Jeho slova z onoho live streamu pak ale označil za ironii.

Jankto patřil mezi největší talenty českého fotbalu a ve velmi nízkém věku se rozhodl pro odchod do Itálie. Díky tvrdé práci a talentu se jako jeden z mála českých hráčů dokázal prosadit z Primavery a hostování v nižší soutěži přímo do A-Týmu. Za Udinese odehrál bez jednoho zápasu rovných 70 utkání a přesunul se do Sampdorie. Tu opustil po 90 střetnutích až minulé léto. V Getafe měl nahrazovat na levém kraji zálohy Marca Cucurellu, ale také díky zranění se mu to nepodařilo.

Na Letnou 26letý reprezentant přichází na hostování s opcí. Sparta se bude na jeho plat skládat společně s Getafe, kde Jankto tedy zatím stále bude kmenovým hráčem. Plat by ale měl být podle růžných zdrojů zhruba poloviční oproti minulé sezóně.

Pro Spartu jsem se rozhodl, protože se mi líbí, a protože už zhruba 2 roky jí více sleduji. Sleduji to, jak se chová, jací lidi v ní figurují. Tomáš Rosický a Brian Priske na mě udělali skvělý dojem. Už po jednom dni jsem věděl, že Sparta je ten správný klub. Doufám, že fanouškům po dlouhé době přineseme radost ze hry a body“, řekla o svém novém působišti posila Sparty Jakub Jankto.

David Suchý / sparta.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články