Zpět na » » Kuchta si za svůj přestupek pět zápasů nezahraje

- Kuchta si za svůj přestupek pět zápasů nezahraje

Kuchta si za svůj přestupek pět zápasů nezahraje © sparta.cz - Jan Kuchta

1

Líbilo se

05.08. - VIDEO Jan Kuchta se po příchodu do Sparty stal terčem kritiky a fanoušci konkurenční Slavie se mu smějí. Ono se zas tak není čemu divit, když se velká posila proviní surovým faulem, kterým se vykartuje hned v prvním zápase. Disciplinární komise rozhodla, že Kuchta si za svůj přestupek na brankáře Liberce zaslouží pětizápasovou stopku.

Probíhal závěr utkání mezi Spartou a Libercem, kdy došlo k přestupku Jana Kuchty na Oliviera Vliegena brankáře Liberce. Sudí Ladislav Szikszay nejprve udělil žlutou kartu, ale posléze u videa svoje rozhodnutí změnil a Kuchtu rovnou vyloučil. Z pohledu rozhodčího se nelze původní žluté kartě divit, protože celá situace proběhla v obrovské rychlosti, ale zpětně je jasně patrné, že Kuchta na Vliegena šlápnul.

Sám Kuchta je si svého přestupku vědom a libereckému brankáři po zápase volal. Olivier Vliegen řekl v průběhu týdne médiím: „Kuchtič mi zavolal, omluvil se. Říkal, že to byl pro něj těžký zápas, abych to nebral jako útok na sebe. Neudělal to naschvál, nějak se to stalo. Omlouval se, já jsem mu řekl, že jsme dál kamarádi.“


Situace je nyní taková, že Kuchta si může po odpykání tří zápasů požádat o zkrácení trestu a bude záležet na Disciplinární komisi, jak to vyhodnotí.

Další zápas hraje Sparta na půdě Českých Budějovic a je známo, že na tamním hřišti to Spartě dlouhodobě nejde. Na utkání si můžete vsadit u sázkové kanceláře Fortuna.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články