Zpět na » » Priskeho proslov v kruhu po zápase: Na české poměry neobvyklé

- Priskeho proslov v kruhu po zápase: Na české poměry neobvyklé

Priskeho proslov v kruhu po zápase: Na české poměry neobvyklé © sparta.cz - Trenér Priske mluví k hráčům Sparty

1

Líbilo se

01.08. - VIDEO Sparta první ligové utkání nového ročníku FORTUNA:LIGY nezvládla a na domácí půdě prohrála se Slovanem Liberec 1:2. Hlavní trenér Priske si okamžitě po utkání svolal hráče doprostřed hřiště a v kruhu jim něco říkal. V pozápasovém rozhovoru prozradil, co s hráči řešil.

Sparta odehrála dobrý druhý poločas, ale kvůli chybám z úvodu utkání dvakrát inkasovala a nepříznivé skóre už otočit nedokázala. V závěru zápasu byl navíc vyloučen Jan Kuchta, který kopačkou zasáhl libereckého brankáře.

Po skončení zápasu si Priske zavolal všechny hráče včetně realizačního týmu na hřiště a v kruhu před fanoušky proběhla motivační řeč, která nemá v českém fotbale obdoby. Někteří jeho projev odsuzují a tvrdí, že si to měl nechat do kabiny. Jiní to berou jako snahu usmířit si fanoušky a ukázat fotbalové veřejnosti, že mu na Spartě opravdu záleží.

Sám Priske v médiích prozradil: „Řekl jsem jim, že nikdo se vstupem do sezony nemůže být spokojený. Nemáme dobré výsledky. To, co se děje, není akceptovatelné. Ale je důležité, že všichni členové týmu jsme jedna parta. Hráči, zranění hráči, realizační tým. Při výhrách i prohrách. Je to i signál pro všechny, že na nás mohou být naštvaní, můžeme být kritizovaní, ale že tomu čelíme společně.“

„ Není žádná medicína, která tohle vyléčí. Pouze tvrdá práce. Je to i vzkaz pro fanoušky, že přijímáme jejich kritiku, po těchto výsledcích je to fér. Mohou na mě být naštvaní, to je v pořádku, jsem za ně zodpovědný. Hráči na Strahově ale odvádí skvělou práci, tvrdě pracují. Tomáš Rosický pracuje neustále, víme, že z tohohle není snadná cesta. Je to o týmovém duchu. Fanoušky ještě budeme potřebovat, byli úžasní a snažili se nám pomoct.“