Zpět na » » FORTUNA:LIGA začíná: Kdo má největší šanci na titul?

- FORTUNA:LIGA začíná: Kdo má největší šanci na titul?

FORTUNA:LIGA začíná: Kdo má největší šanci na titul? © fortunaliga.cz - O titul si to rozdají Slavia, Sparta a Plzeň

1

Líbilo se

29.07. - PREVIEW Letní přestávka je u konce a již za několik hodin se otevřou brány českých stadionů a lidé se budou moci přijít podívat na českou nejvyšší fotbalovou soutěž. Je zcela jisté, že o titul si to rozdají pražská „S“ a krok s nimi se bude snažit držet plzeňská Viktorka. Pojďme se podívat, co se v top českých týmech během letní přestávky stalo nového?

SK Slavia Praha

Závěr loňské sezóny se Slavii nepovedl. Klub s rozpočtem a ambicemi na Ligu mistrů titulu nedosáhl a zamířil až do Konferenční ligy. Cíl je nyní ve Slavie jasný a to titul.

Do Slavie vloni přišli Krmenčík a Plavšič. Ovšem ani z jednoho se Trpišovskému nepodařilo získat maximální potenciál. Když se posuneme do současnosti, tak Slavii v létě opustil za osm milionů eur dánský Alexandr Bah, ale během přípravy se ve výborné formě ukázaly Ewerton, Usor, Olayinka, což potvrzuje, že tým je nesmírně silný a má ty nejvyšší ambice.

Můžeme si však všimnout, že v základní sestavě Slavie je převážná většina zahraničních hráčů. Vždycky to v týmu bylo postavené tak, že hráči ze zahraničí doplňovaly české fotbalisty a sestava měla úspěch. Jestli bude úspěšná tahle strategie, to se ukáže brzy.

Trpišovský | Fotbalová zpověď kouče Trpišovského. Vzal nás do místnosti,  kam se zamyká před světem


AC Sparta Praha

Sparta Praha po vypadnutí z předkola Konferenční ligy nad norským Vikingem je před začátkem soutěže v silně nekomfortní situaci a potřebuje velký, rychlý body, aby si fanoušky zase usmířila. V překladu to znamená, že hráči budou muset makat na absolutní maximum v každém zápase a sebemenší ztráta, nebo chyba se jim neodpustí.

V létě Spartu opustil půlmiliardový Adam Hložek, který zamířil do Bundesligy. Ovšem zůstal již nepopulární sportovní ředitel Rosický a přišel dánský trenér Priske, který se dostal pod tlak, ještě před zahájením soutěžního ročníku. Jako posilu považuje Sparta exslavistického Kuchtu, jehož přestup ještě více fanoušky rozdělil, než opačný transfer Plavšiče. Hodně důležitý je i příchod Sadílka, který také myslí na titul. Sparta vstupuje do sezóny i s novým kapitánem, kterým byl určen Ladislav Krejčí mladší.


FC Viktoria Plzeň

Peníze, peníze a zase jenom peníze. To je to, čeho je v Plzni v současné době nedostatek, šetří se a je to vidět. Pozitivní věc je ale taková, že mužstvo neprovětral letní průvan, protože až na střelce Jeana-Davida Beauguela najdeme v kabině ve Štruncových sadech všechny úřadující šampiony se stejným trenérským štábem.

Jako posilu si Plzeň vyhlídka Reného Rediče, ale jestli tento hráč z druhé ligy bude stačit, to se teprve ukáže. Avšak pravidla v klubu jsou jasná, co poví majitel a šéf Adolf Šádek, to platí a nejede přesto vlak. Adolf Šádek je tak silná osobnost, že nevadí ani sudím mezi střídačkami v ligových zápasech, kdy se klidně v zápase pohádá s hostující lavičkou.

Vulgarity a emoce! Šádek řídí rozhodčí od lajny. Já když překročím čáru,  jsem za vyvrhele, mrzí Radu - Sport.cz

Na zápasy Fortuna:Ligy si můžete vsadit ZDE.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Smajlík 3 Smajlík 3 Brno se popere s Baníkem o titul

MUFC_RedArmy

Sparta a titul Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Já už nemůžu Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

pavelprvni
Nejnovější články