Zpět na » » Vzácná návštěva na Strahově: Přijel prezident UEFA Čeferin

- Vzácná návštěva na Strahově: Přijel prezident UEFA Čeferin

Vzácná návštěva na Strahově: Přijel prezident UEFA Čeferin © facr.fotbal.cz - Prezident UEFA Alexandr Čeferin

1

Líbilo se

20.02. - Předseda Fotbalové asociace přivítal v Praze prezidenta UEFA Alexandera Čeferina. Ten do Prahy zavítal na jednodenní pracovní návštěvu, kdy s Petrem Fouskem řešil vzájemnou spolupráci UEFA a dalších fotbalových asociací.

„Přijetí našeho říjnového pozvání v tak krátké době si nesmírně vážím. Program pana Čeferina v Praze je velmi krátký a o to víc jsme se jej snažili opravdu maximálně využít. Témat, která nás spojují, je opravdu hodně. Jedná se nejen o obecnou snahu rozvíjet fotbalové soutěže napříč fotbalovou pyramidou všech asociací, ale také o konkrétní věci typu aktuální debaty nad snahou FIFA pořádat mistrovství světa každé dva roky nebo o otázku sporu mezi UEFA a iniciativou evropské Superligy,“ říká předseda FAČR Petr Fousek, který delegaci UEFA přivítal osobně již na letišti.

„Český fotbal je velmi úspěšný a místní asociace odvádí vynikající práci. Můžeme ale pracovat na tom, abychom (s UEFA) měli ještě lepší infrastrukturu a špičkové tréninkové centrum. Vaše národní týmy si něco takového zaslouží. UEFA je tu od toho, aby české fotbalové asociaci a také ostatním asociacím v těchto věcech pomáhala, a my se budeme snažit, abychom se v tomto ohledu zlepšili a posunuli dál. Přeji vám, abyste byli přinejmenším tak úspěšní, jako jste byli doposud," řekl během setkání s vedením FAČR prezident UEFA Aleksander Čeferin.

Petr fousek Čeferinovi představil návrh na pořádání finále Konferenční ligy v roce 2023 a také jeho cílem je v Praze zorganizovat kongres UEFA.

European Super League: UEFA president Aleksander Ceferin condemns  ´disgraceful´ proposals | Football News | Sky Sports

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články