Zpět na » » Novinky ze světa rozhodčích: Pechanec ukončil kariéru i derby se zahraničním sudím

- Novinky ze světa rozhodčích: Pechanec ukončil kariéru i derby se zahraničním sudím

Novinky ze světa rozhodčích: Pechanec ukončil kariéru i derby se zahraničním sudím © fkjablonec.cz - Ondřej Pechanec uděluje trenéru Jablonce žlutou kartu

1

Líbilo se

23.12. - Podzimní část FORTUNA:LIGY je u konce a hráči si užívají zaslouženou dovolenou. Mezi tím předseda komise rozhodčích Radek Příhoda řeší, jak sestavit listinu sudích na jarní část soutěže s tím, že nemůže počítat s mezinárodním rozhodčím Ondřejem Pechancem, protože ten se rozhodl ukončit kariéru. Možná je i varianta, že by rozhodující zápasy jarní části řídili rozhodčí ze zahraničí.

V posledních dnech se českými médii znovu šíří úniky ze spisů kolem kauzy Romana Berbra a i kvůli několika nepovedeným výkonům rozhodčích mezi fanoušky fotbalu opět panuje značná nejistota v očistění českého sportu.

„Jména, která se objevila ve spisech, jsme v závěru podzimu nenasazovali. Přesný počet ani konkrétní další jména neznám. Každopádně budeme plně respektovat etickou komisi. Vlastně ani nepotřebujeme vědět jména, stačí nám znát počet lidí, s nimiž už nemůžeme počítat," prozradil do médií šéf komise rozhodčích Příhoda.

„Už jsme si vytipovali čtyři až osm rozhodčích z ČFL a MSFL, které posuneme do profesionálního fotbalu. Chceme proces okysličení listiny urychlit. Je jasné, že v jejich výkonech byly chyby. Ale se zkušenostmi budou ubývat," dodal Příhoda, že s dopady temného období minulých sezon počítá.

Radek příhoda také prozradil, že v řešení je i povolání zahraničních arbitrů na ostře sledovaná utkání a zmínil i, že mezinárodní rozhodčí Ondřej Pechanec se rozhodl ukončit kariéru, kvůli celkovému znechucení fotbalovým prostředím.

Větší transparentnost rozhodčích? Radek Příhoda nabízí revoluční řešení |  TN.cz

„Deset let jsme neměli tak atraktivní ligu, kdy jsou čtyři týmy na špičce tak vyrovnané, což je samozřejmě skvělé pro fanoušky, ale z hlediska rozhodčích to přináší obrovský tlak. I proto nevylučuji, že bychom na ostře sledované zápasy typu derby Sparty se Slavií využili zahraniční rozhodčí. Ale je jasné, že je to dvojsečné. Když nebudou pískat naši sudí, těžko získají zkušenosti."

Jarní část soutěže začíná na začátku února a do té doby bude jasno, kdo si nejvyšší soutěž zapíská, a kdo ne.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články