Zpět na » » Tomáš Holeš rozhodl derby. Hložek svoji šanci promarnil a Sparta poprvé pod Pavlem Vrbou prohrála

- Tomáš Holeš rozhodl derby. Hložek svoji šanci promarnil a Sparta poprvé pod Pavlem Vrbou prohrála

Tomáš Holeš rozhodl derby. Hložek svoji šanci promarnil a Sparta poprvé pod Pavlem Vrbou prohrála © slavia.cz - Oslava gólu Stanislava Tecla

2

11.04. - VIDEO Nejsledovanější utkání 26. kola FORTUNA: LIGY mezi Slavií a Spartou dopadlo lépe pro domácí, kteří vyhráli 2:0 a postarali se trenéru Vrbovi o první prohru na lavičce Sparty. Zápas rozhodl přesným zakončením Tomaš Holeš a vítězství pojistil Stanislav Tecl. Adam Hložek hned v úvodu mohl Spartu poslat do vedení, ale Ondřej Kolář to nepřipustil.

Velká část prvního poločasu patřila letenským. Hráli aktivně, tvořili si šance a Slavii do ničeho vážného nepustili. Jednu z velkých šancí hned v úvodu promarnil Adam Hložek, který potvrdil, že po zranění má problém s koncovkou, což ukázal i v pohárovém utkání proti Jablonci. Ve zbytku zápasu si už moc dobře nevedl a k žádné další gólovce se nedostal.

Trenér Jindřich Trpišovský po utkání řekl, že Sešívaní v úvodu tahali nohy a přes krajní hru si Sparta vytvořila několik zajímavých šancí, ale později se všechno vyrovnalo. O zmaru v prvním poločase hovořil i pohled na asistenta Zdeňka Houšteckého, který na tribuně jenom nevěřícně kroutil hlavou.

Všechno se to rapidně změnilo ve 45. minutě, kdy se po výborné kombinaci Stanciua a Provoda trefil Holeš. Od tohoto momentu Slavie začala dominovat a Spartu už do žádné velké šance nepustila. Všechno v 81. minutě pojistil Stanislav Tecl, který prolomil gólovou blokádu, když se trefil po patnácti zápasech.

Pavel Vrba utkání hodnotil slovy: „Zápas ovlivnil první poločas, do dvacáté minuty jsme měli tři gólovky, je jsme nevyužili, a navíc inkasovali gól do šatny. V druhém poločase to mělo ten efekt, že už nás Slavia k ničemu nepustila. Dobře jsme nekombinovali a nedostávali Slavii pod tlak.“

Za zmínku stojí i společná iniciativa Ligové fotbalové asociace a hráčů Sparty, kteří před utkáním poslali vzkaz ministru zdravotnictví panu Arenbergerovi, když se společně vyfotili před transparentem, který nesl logo: NECHME DĚTI SPORTOVAT.

Může jít o obrázek standing a outdoors

Základní sestavy:

Domácí: Kolář - Masopust, Kacharaba, Zima, Bořil - Holeš - Dorley, Stanciu, Provod, Lingr - Kuchta

Hosté: Nita- Hancko, Čelůstka, Vitík, Sáček - Krejčí II., Pavelka - Plavšič, Dočkal, Wiesner - Hložek